Da se ne zaboravi
Akcija „Zastani Srbijo“: Tišina za poginule na železničkoj stanici u Novom Sadu
Simboličnom petnaestominutnom tišinom građani odali su poštu poginulima ispod obrušene nadstrešnice na novosadskoj Železničkoj stanici 1. novembra
Do 1. januara će se znati ko će dobiti stalan posao od medicinskih radnicika koji su bili angažovani tokom korone, iako je Vlada pre dva meseca obećala da će ih sve zaposliti
Dva meseca pošto je Vlada usvojila zaključak kojim je obećala stalno zaposlenje medicinskim radnicima koji su bili angažovani tokom pandemije koronavirusa, oni i dalje čekaju na rešavanje svog statusa.
Zaključak o primanju u stalni radni odnos medicinskih radnika Vlada je donela 31. avgusta i najpre je ograničila na one koji su na radu u vreme korone proveli godinu i šest meseci, ali je 14. septembra promenila zaključak i donela odluku da se to primeni na sve koji su bili zaposleni po bilo kom osnovu, znači i na administrativne radnike, vozače i ostale.
Generalni sekretar sindikata zdravstva i socijalne zaštite Sloga Mladen Filipović pozvao je Vladu i Ministarstvo zdravlja da hitno sprovedu taj zaključak, pogotovu imajući u vidu da u većini zdravstvenih ustanova postoji manjak zaposlenih.
Ministarka zdravlja Danica Grujičić navela je da je stiglo čak 9.500 zahteva za stalni radni odnos, a da će selekcija biti napravljena najkasnije do 1. januara.
Sindikat „Sloga“ smatra da je taj rok neopravdano dug i da sve može da se završi za mesec dana.
Infektolog Dragan Delić, gostujući na N1 ocenio je da su „Lekari i sestre koji su radili u vreme koronavirusa naučili celokupnu medicinu“, doveli su u pitanje i svoj život, i žrtvovali i svoje slobodno vreme i zanemarili porodice, i „da su zaslužili da budu primljeni za stalno.“
Rekao je da „ako ova zemlja može da odvoji po 2.000 evra za pripadnike specijalnih snaga, zašto to ne može za učiteljicu ili zdravstvenog radnika, znači novca ima, samo je pitanje domaćinskog poslovanja i pravednog raspoređivanja tih sredstava“.
Po rečima Dragana Delića država je „potrošila 46 miliona evra na fabriku Sinofarm vakcine koja ne postoji. Ne znamo koliko je potrošeno na 1.200 aspiratora, a u piku pandemije nam je bilo potrebno 400, takvih primera ima mnogo“.
S.Ć./N1
Čitajte dnevne vesti, analize, komentare i intervjue na www.vreme.com
Simboličnom petnaestominutnom tišinom građani odali su poštu poginulima ispod obrušene nadstrešnice na novosadskoj Železničkoj stanici 1. novembra
Profesor beogradskog Fakulteta političkih nauka u penziji Rade Veljanovski ocenio je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić u gostovanju u Dnevniku RTS-a u četvrtak potpuno anulirao i porazio novinarku Bojanu Mlađenović, a time porazio i sam RTS
„Pitanje Generalštaba jedno je od največih primera kršenja zakona i korupcije. Ne postoji vetovatno ni u jednoj evropskoj zemlji da se zaključuje ugovor sa stranim investitorom i direktno navodi da ćete da prekršite zakon svoje zemlje", poručio lider Kreni-promeni Savo Manojlović
Aleksandar Dujanović od „slučajnog prolaznika“ u prilogu Studija B postao je državni sekretar u Ministarstvu zaštite životne sredine. Kojim putevima
Nakon hapšenja 12 osumnjičenih, koja su se dogodila u četvrtak 21. novembra, predstavnici vlasti i njihovi mediji počeli su svoju propagandu o tome kako je tužilaštvo „podleglo pritiscima sa ulice“. Dragan J. Vučićević se pita „Ko će da hrani decu Jelene Tanasković“
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve