
Studentski protesti
Gde je i šta radi glavni “ćaci” iz 1996. godine?
“Ćacija” je bilo i na studentskim protestima 1996/1997. Kako je prošao Nemanja Đorđević zvani Krmača, paradni student Mire Marković, koji je „samo hteo da uči“
Srbija je izložena pljački sirovina, većina stanovništva živi siromašno, dok u bogatstvu uživa samo klasa korumpiranih političara i njihovih porodica i kumova koji imaju privatne avione, lambordžinije i meklarene
Nakon što je premijerka Ana Brnabić napisala kolumnu posvećenu „neukom“ direktoru kampanje pokreta Kreni-promeni Savi Manojloviću i pod nazivom „Nije kriv Savo što ne zna“ objavila na zvaničnom sajtu Vlade Srbije, Manojlović joj je poručio da je ona premijerka Srbije, a ne kompanije Rio Tinto.
Brnabić da bi trebalo da zna da među zemljama koje razvoj zasnivaju samo na bespoštednoj ekpolataciji resursa nijedna nije naročito lepo mesto za život, poručio joj je Manojlović.
Jer, kaže, to su zemlje izložene pljačkanju sirovina, a većina stanovništva živi siromašno, dok u bogatstvu uživa samo klasa korumpiranih političara i njihovih porodica i kumova koji imaju privatne avione, lambordžinije i meklarene.
Prema rečima Manojlovića, Ana Brnabić se poziva na Norvešku, mada ta zemlja samo deseti deo svoje ekonomije zasniva na eksploataciji prirodnih resursa. Norveški penzioni fond zaista ima koristi od ekspolatacije nafte, ali je svojevremeno povukao sva sredstva iz Rio Tinta i pobegao od te kompanije glavom bez obzira.
Manojlović tvrdi da nijedna evropska zemlja ne iskopava litijum, a nameru da se litijum eksploatiše u Srbiji je uporedio sa rudaranjem zlata i dijamanata u Africi gde „stranci iznose profit, a nama ostaju crvene, zatrovane reke, ekološke izbeglice koje napuštaju ognjišta, razrušene kuće i uništena priroda“.
„Ana Bnabić koristi sajt vlade da objavi tekst o meni, a nigde ne mogu da nađem podatak koji je fakultet i kada završila“, poručio je Manojlović i rekao da je ostao u Srbiji jer veruje da se može stvoriti društvo u kome neće biti bitna partijska knjižica, nego ko koliko vredi.
M.N./FoNet
Čitajte dnevne vesti, analize, komentare i intervjue na www.vreme.com
“Ćacija” je bilo i na studentskim protestima 1996/1997. Kako je prošao Nemanja Đorđević zvani Krmača, paradni student Mire Marković, koji je „samo hteo da uči“
Ko u ponedeljak, 31. marta, gde i u koje vreme protestuje zbog napada nožem na dekanicu Filozofskog fakulteta u Nišu Nataliju Jovanović
Ruski operativci su navodno već stigli u Srbiju, dok američki FBI u odgovoru za „Vreme“ niti potvrđuje niti demantuje da je uključen u istragu huka i stampeda u Kralja Milana
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da će konsultacije o mandataru za sastav nove vlade početi u ponedeljak. Te "konsultacije" su, kao i prethodne, predstava za javnost. Šta o tome misli opozicija
Večeras je vanredni protest u Nišu, drugi ovog dana, povodom ranjavanja dekanke Jovak+nović. U Srbiji se protestovalo u mnogim gradovima
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve