
Studentski zahtevi
Razglednica iz Rusije: Šta Vučić kaže o izborima?
Iz Moskve, predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da se na vanredne parlamentarne izbore neće dugo čekati
Pukotine koje su se pojavile na autoputu "Miloš Veliki" popravlja austrijska firma Štrabag, a ne kineska Čajna Šandong koja je izvodila radove. Ne zna se ko će da snosi troškove popravki
Samo tri godine nakog otvaranja za popravku autoputa „Miloš Veliki“ biće potrebno milion evra, potvrđeno je iz Javnog preduzeća Putevi Srbije listu „Nova“.
List piše da je skinut ceo sloj asfalta na jednom delu autoputa, a zvaničnici Puteva Srbije objasnili su da se radi o „sanaciji kolovoza“ jer su se u novembru pojavile pukotine i rupe.
„Na deonici Ub-Lajkovac, u smeru ka Beogradu, izviode se radovi na sanaciji 2,45 kilometara kolovozne trake, zbog čega je leva traka zatvorena za saobraćaj“, navedeno je u odgovoru „Puteva Srbije“. Rekonstrukcija se radi „zbog pojave oštećenja u vidu podužnih i poprečnih pukotina, propraćenih nabiranjem asfaltnih slojeva“.
Popravku radi austrijsko preduzeće Štrabag d.o.o., a prethodni radovi na ovoj deonici bili su u nadležnosti kineske kompanije „Šandong“.
Redakciji lista „Nova“ Putevi Srbije nisu odgovorili na pitanja da li postoji garantni rok i da li je kompanija koja je gradila put dužna da ga popravi o svom trošku. Putevi Srbije nisu odgovorili ni zašto autoput popravlja Štrabag, a ne kineska kompanija koja ga je gradila.
M.N./FoNet
Čitajte dnevne vesti, analize, komentare i intervjue na www.vreme.com
Iz Moskve, predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da se na vanredne parlamentarne izbore neće dugo čekati
Posle pauze na aerodromu u Bakuu i čekanja dozvole za nastavak leta, avion kojim leti predsednik Aleksandar Vučić, sleteo je u glavni grad Rusije
Evropski parlament usvojio je rezoluciju u kojoj se ocenjuje da Srbija, uprkos određenom napretku, i dalje mora da prevaziđe značajne prepreke na putu ka EU
Studenti u blokadi svih univerziteta u Srbiji ne traže više samo moralnu podršku – traže političku odgovornost. Zahtev za vanredne izbore podržale su i opozicione stranke, ali ostaje ključno pitanje: kako naterati vlast da popusti i da li postoji način da se izbori zaista održe pod fer uslovima?
U Srbiji, Viber je postao mnogo više od aplikacije za dopisivanje – za mnoge građane on je postao i izvor problema. Od početka protesta u zemlji, poruke iz roditeljskih i aktivističkih grupa sve češće završavaju u tabloidima, a njihovi autori – na saslušanju u policiji
Studentski zahtev za raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora
Istorijska šansa Srbije Pretplati seArhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve