Pobunjeni akademci poručuju da imaju iste zahteve kao i kolege sa ostalih fakulteta, a to su skidanje tajnosti sa dokumenata o rekonstrukciji Železničke stanice u Novom Sadu, kao i kažnjavanje odgovornih
Studenti Pravnog fakulteta u Novom Sadu saopštili su da je ova visokoobrazovna institucija blokirana do ispunjenja zahteva, kao i da očekuju razgovor sa upravom Pravnog fakulteta, prenosi portal 021.rs.
Iako je blokada bila najavljena za ponedeljak, to se ipak dogodilo u petak uveče, 6. decembra.
Studenti poručuju da imaju iste zahteve kao i kolege sa ostalih fakulteta, a to su skidanje tajnosti sa dokumenata o rekonstrukciji Železničke stanice u Novom Sadu, kao i kažnjavanje odgovornih.
Nakon što su studenti blokirali Pravni, njima su kolege sa Filozofskog fakulteta doneli vodu i hranu.
Odsek za psihologiju Filozofskog podržao studente: Imamo puno poverenje u vas
Odsek za psihologiju Filozofskog fakutleta u Novom Sadu podržao je studente koji blokiraju ovu ustanovu.
Kako se navodi u saopštenju objavljenom na sajtu Odseka, nastavnici i saradnici na ovom odseku, dele zabrinutost studenata i podržavaju njihovu potrebu da izraze svoj stav povodom „tragičnih događaja koji su nas zadesili“.
„Pozdravljamo vaše jedinstvo u izražavanju te potrebe sa kolegama sa FFUNS i iz drugih akademskih institucija širom Srbije. Podržavamo vaše inicijative koje sprovodite na akademski, građanski i profesionalno odgovoran način, čuvajući lično i profesionalno dostojanstvo, kao i integritet, status i dobro akademsko ime FFUNS kao naše zajedničke kuće“, navodi se u saopštenju.
U objavi se dodaje i da su nastavnici i saradnici studente učili kritičkom promišljanju i celovitom sagledavanju fenomena, nikada iz jednog ugla ili jednostrane vizure.
Dekanat: Podrška zahtevima, ali se ne slažemo sa blokadom Fakulteta
Dekanat Filozofskog fakulteta u Novom Sadu saopštio je da daje punu podršku zahtevima da se utvrdi odgovornost za nesreću na Železničkoj stanici u Novom Sadu, ali da se ne slaže sa blokadom Fakulteta.
Dekanat navodi da se oglašava nakon trećeg sastanka sa studentima koji od ponedeljka, 2. decembra, blokiraju taj fakultet.
Navode da su „više puta javno izneli stav da izražavaju punu podršku svim zahtevima da se utvrdi individualna i kolektivna odgovornost za nesreću na Železničkoj stanici u Novom Sadu“.
Podržavaju i „zahtev da državni organi utvrde sve relevantne okolnosti i preduzmu sve neophodne mere u okvirima svojih nadležnosti da se identifikuju svi odgovorni za preduzimanje nasilnih akcija tokom mirnih građanskih okupljanja, kao i da se protiv njih pokrenu odgovarajući postupci“.
Takođe, daju podršku i „nastojanjima da se problemi u društvu reše u duhu mira, razumevanja i tolerancije, uz strogo pridržavanje svih načela funkcionisanja savremenog demokratskog društva“.
Istovremeno, izražavaju „neslaganje sa načinom na koji se pristupa rešavanju ovih problema“.
„Pri tome konkretno mislimo na potpunu blokadu samog Fakulteta, koja u ozbiljnoj meri narušava elementarne uslove rada i studiranja“, stoji u saopštenju Dekanata Filozofskog fakulteta u Novom Sadu.
Dekanka podržala studente u NIšu i našla se na meti tabloida: „Tu sam da istrpim sve zbog naše dece“
U toku je i blokada Filozofskog fakulteta u Nišu, a profesori i dekanka fakulteta su podržali zahteve studenata.
Dekanka Natalija Jovanović, koja je odmah postala meta tabloida, kaže da ponosno stoji uz svoje studente.
Podsećamo, ukupno 172 profesora i saradnika tog fakulteta podržalo je studente Filozofskog u Nišu, ali i zahteve studenata Univerziteta u Novom Sadu i Beogradu. Zatražili su i da se odmah prekine represija nad studentima.
„Postupam po svojoj savesti i radim kako bi to trebalo da radi svaki profesor ili dekan, ja sam samo prva među jednakima“, kazala je Natalija Jovanović.
Snagu joj, kako kaže, daje podrška kolega, ali onu najveću joj daje prepun amfiteatar studenata.
Šta se zbiva u zemlji i svetu, šta ima u novinama i kako provesti vreme?
Svake srede u podne Međuvreme stiže elektronskom poštom. To je sasvim solidan njuzleter i zato se prijavite!
Iako je veliki aprilski mraz bio najavljivan, niko od poljoprivrednika nije bio spreman na temperaturu od osam stepeni ispod nule. Koštano voće poput kajsije najviše je pogođeno mrazom. „Voća neće biti ove godine”, kaže za „Vreme” poljoprivrednik Dragan Kleut
Pošto su studenti-biciklisti stigli do Strazbura, njihove kolege odlučile su da pešice trknu do Brisela. U trkačkoj opremi njih šesnaestoro upustiće se u šesnaestodnevni štafetni ultramaraton Evropom
Miloljub Albijanić govori za „Vreme” zašto je ustao protiv vladajuće koalicije, ko mu je čestitao, a ko ga je prekorio, kao i da li očekuje da počne da se krnji naprednjačka vlast
Dejan Vuk Stanković podneo je krivičnu prijavu protiv NN lica zbog krivičnih dela Ugrožavanje sigurnosti, Proganjanje i Izazivanje panike i nereda, odnosno zbog optužbi da je seksualno uznemiravao studentkinje
Zoran Đajić (70) bio je u pritvoru nakon što je na društvenoj mreži X objavio poruku koja se smatra pretnjom po bezbednost predsednika Srbije Aleksandra Vučića
Lišiti slobode Dejana Ilića, intelektualca besprekorne životne i radne biografije, bez iole smislenog povoda, samo je jedan od brutalnih pokazatelja da se režim okrenuo protiv sopstvenih građana i da ulazi u fazu terora
Gde je Šešelj stao, Vučić nastavlja. Zašto je članica Glavnog odbora SPS-a Ana Grozdanović zaslužila funkciju ministarke pravosuđa u vladi dr Macuta? I šta režim želi postići staljinističkom kampanjom zastrašivanja
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Šta se zbiva u zemlji i svetu, šta ima u novinama i kako provesti vreme?
Svake srede u podne Međuvreme stiže elektronskom poštom. To je sasvim solidan njuzleter i zato se prijavite!