Tragedija u Novom Sadu
Odgovornost inženjerske struke: Sud časti prikuplja neophodnu dokumentaciju
Inženjerska komora Srbije saopštila je da Sud časti prikuplja dokumentaciju koja je neophodna za utvrđivanje uzroka nesreće u Novom Sadu
Premijer Miloš Vučević je rekao da je Svesrpska deklaracija "osnov političke borbe za opstanak Srba na ovim prostorima", a poslanik opozicionog ZLF-a Radomir Lazović da je reč o "nacionalističkom pamfletu"
Vanredno zasedanje Skupštine Srbije koje je počelo u utorak prošle nedelje, završeno je danas. Poslanici su glasali o 60 tačaka dnevnog reda tekuće sednice, među kojima je Deklaracija sa Svesrpskog sabora, niz sporazuma o novim zaduženjima, ali i izbor guvernerke Narodne banke Srbije.
Skupština Srbije usvojila je Deklaraciju o zaštiti nacionalnih i političkih prava i zajedničkoj budućnosti srpskog naroda, za koju je premijer Miloš Vučević rekao da je „osnov političke borbe za opstanak Srba na ovim prostorima“.
Za Deklaraciju je glasalo 139 poslanika, protiv je bilo njih devet, a šest poslanika nije glasalo.
Danas su usvojene izmene zakona kojom je taksa za javni servis, odnosno Radio- televiziju Srbije i Radio- televiziju Vojvodine, povećana sa 299 na 349 dinara.
Skupština Srbije izabrala je večeras, treći put zaredom, Jorgovanku Tabaković za guvernerku Narodne banke Srbije, dok je Blagoje Paunović izabran za novog predsednika Fiskalnog saveta Srbije,
Deklaracija je proglašena na „Svesrpskom saboru“ u Beogradu, a pošto je već usvojena u parlamentu Republike Srpske, usledilo je i njeno usvajanje u Skupštini Srbije.
Vučević je tražio podršku svih poslanika za njeno usvajanje. ukazujući da pred poslanicima nije partijski, nego „narodni program“ u čijoj izradi su učestvovali svi „ključni činioci“ društva.
Opozicioni poslanik Radomir Lazović Zeleno-levog fronta predloženu Deklaraciju nazvao je „nacionalističkim pamfletom“.
Deklaracija sadrži 49 tačaka u kojima se, pored ostalog, navodi da srpski narod predstavlja jedinstvenu celinu. U Deklaraciji se navodi da Sabor ne podržava Rezoluciju o genocidu u Srebrenici koja je krajem maja izglasana u Ujedinjenim nacijama. U tekstu se, između ostalog, navodi i da Sabor smatra „neprimerenim“ postavljanje visokog predstavnika u BiH suprotno aneksu Dejtonskog mirovnog sporazuma. Konstatuje se da je Dejtonski mirovni sporazum „trajno i bitno narušen“, te se pozivaju svi međunarodni akteri da se vrate njegovom poštovanju.
U Deklaraciji se navodi da je Sretenje 15. februar Dan državnosti Srbije i Dan državnosti Republike Srpske koji treba ujedinjeno i zajednički proslavljati.
Izvor: FoNet
Inženjerska komora Srbije saopštila je da Sud časti prikuplja dokumentaciju koja je neophodna za utvrđivanje uzroka nesreće u Novom Sadu
Aleksandar Vučić za RTS o ostavkama, odgovornosti i sestrinskim televizijama - tužilaštvo je odradilo „nadrealno brzo veštačenje“, kaže predsednik Srbije
Ideja je da građani zastanu na trenutak kako bi se setili tragedije, imena onih koji su u njoj stradali i kako bi zahtevali da sva imena odgovornih u krivičnom i političkom smislu budu deo transparentnog procesa, rekao je za „Vreme“ član inicijative „ProGlas" i pisac Gojko Božović
Osumnjičena Z.S.M. se tereti za teško delo protiv opšte sigurnosti, a u vezi sa nepropisnim i nepravilnim izvođenjem građevinskih radova. Druga osoba, osumnjičena za isto delo trenutno je nedostupna organima gonjenja
Umesto nadležnih organa Republike Srbije informaciju o određivanju pritvora objavio je tabloid Informer, pozivajući se na izjavu svog glavnog urednika Dragana J. Vučićevića, koji je imao i opsaku: „Sram vas bilo stoko jedna pravosudna! Tužite me, hapsite i mene!”
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve