Tragedija u Novom Sadu
Odgovornost inženjerske struke: Sud časti prikuplja neophodnu dokumentaciju
Inženjerska komora Srbije saopštila je da Sud časti prikuplja dokumentaciju koja je neophodna za utvrđivanje uzroka nesreće u Novom Sadu
Predsednik Srpske radikalne stranke Vojislav Šešelj izjavio je da se SRS sprema da bude opozicija u republičkom parlamentu, ali ako naprednjaci sami ili zajedno sa socijalistima ne budu u stanju da formiraju vladu, "tu ćemo onda mi da priskočimo, naravno, uz određene uslove"
Vojislav Šešelj je za televiziju Happy rekao da će radikali da priskoče u pomoć SNS-u i SPS-u ako im u parlamentu zafali glasova za formiranje vlade, „da ne bi bili prinuđeni da prave koaliciju sa izdajničkim strankama“.
„Mislim da do toga neće doći“, rekao je četnički vojvoda koji slovi za političkog oca predsednika Srbije Aleksandra Vučića, pa se SRS, koja u prošlom izbornom vučenju nije uspela da prebaci cenzus, sprema za opoziciono delovanje jer je, kaže Šešelj, važno da Srbija ima „jaku, patriotsku opoziciju“.
Pozvao je građane da izađu na izbore i glasaju za onoga „ko ih do sada nije izneverio“, mada u skorije vreme ne pominje „oslobađanje“ „srpskih teritorija“ u Hrvatskoj, niti širenje „Velike Srbije“ do granice Karlobag-Ogulin-Karlovac-Virovitica, za šta se dve i kusur decenije svesredno zalagao sa sve Vučićem.
SRS i SNS u Beogradu
Šešej je uveren da će SRS u koaliciji sa Srpskom naprednom strankom u Beogradu „trijumfovati“, dok će na republičkim izborima imati bolji rezultat nego u prošla dva izborna ciklusa.
Govoreći o novoj optužnici Haškog tribunala, Šešelj je rekao da je još nije dobio, dok su njegova četiri saradnika dobili taj dokument.
„Čim su čuli da smo sklopili koaliciju sa naprednjacima, oni su krenuli da nas diskvalifikuju, da nas narod ne bi glasao, a ne poznaju srpski narod. To će nama biti doprinos kampanji i narod će iz inata glasati”, smatra Šešelj.
A radi se, kaže, o optužbama za nepoštovanje suda, pa nema uslova za njihovo izručenje Hagu. Srbija je potpisala sporazum sa Tribunalom o izručenju optuženih za najteža krivična dela – ratne zločine, zločine protiv čovečnosti i zločin genocida, a ovo je najblaže krivično delo, “koje se svuda u svetu kažnjava novčanom kaznom”, objasnio je Šešelj.
Tribunal za neodazivanje izriče kaznu do sedam godina zatvora i novčanu kaznu od 50.000 evra, objašnjava pravosnažno osuđeni haški optuženik, “a nekada je bila 100.000 evra i nju je jedino platila Florans Atman”.
M.N./FoNet
Čitajte dnevne vesti, analize, komentare i intervjue na www.vreme.com
Inženjerska komora Srbije saopštila je da Sud časti prikuplja dokumentaciju koja je neophodna za utvrđivanje uzroka nesreće u Novom Sadu
Aleksandar Vučić za RTS o ostavkama, odgovornosti i sestrinskim televizijama - tužilaštvo je odradilo „nadrealno brzo veštačenje“, kaže predsednik Srbije
Ideja je da građani zastanu na trenutak kako bi se setili tragedije, imena onih koji su u njoj stradali i kako bi zahtevali da sva imena odgovornih u krivičnom i političkom smislu budu deo transparentnog procesa, rekao je za „Vreme“ član inicijative „ProGlas" i pisac Gojko Božović
Osumnjičena Z.S.M. se tereti za teško delo protiv opšte sigurnosti, a u vezi sa nepropisnim i nepravilnim izvođenjem građevinskih radova. Druga osoba, osumnjičena za isto delo trenutno je nedostupna organima gonjenja
Umesto nadležnih organa Republike Srbije informaciju o određivanju pritvora objavio je tabloid Informer, pozivajući se na izjavu svog glavnog urednika Dragana J. Vučićevića, koji je imao i opsaku: „Sram vas bilo stoko jedna pravosudna! Tužite me, hapsite i mene!”
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve