Ispred ambasade u centru Beograd okupio se veći broj garađana, koji polažu cveće i pale sveće za preminulog ruskog opozicionara Alekseja Navaljnog
Ispred ruske ambasade u Beogradu održan je protestni skup povodom smrti ruskog opozicionog lidera Alekseja Navalnog, koji je organizovalo Rusko demokratsko društvo na čijem je čelu aktivista Petar Nikitin.
Uz tihu rusku muziku i puno suza, okupljeni su održali pomen, polagali cveće i palili sveće za preminulog opozicionog lidera Rusije.
Ispred ambasade Rusije u centru Beograd okupio se veći broj garađana, koji polažu cveće i pale sveće za preminulog ruskog opozicionara Alekseja Navaljnog.
Među okupljenima je bio i veći broj potresenih ruskih emigranata koji poslednjih meseci i godina žive i rade u Beogradu. Oni su nosili fotografije Navalnog i transparente na kojima na ruskom jeziku poručuju da je Navalni ubijen u zatvoru, gde je izdržavao kaznu devetnaestogodišnju kaznu na koju ga je osudio režim Vladimira Putina.
Neki od Rusa koji su u Srbiji do sada učestvovali na protestnim skupovima protv agresije Rusije na Ukrajinu imali su problema sa proterivanjem iz Srbije, zadržavanjem na aerodromu i sličnim šikaniranjem.
Poslednji javni slučaj bio je početkom februara kada je Elena Koposova dobila dopis Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije u kojem stoji da je ona „pretnja po nacionalnu bezbednost“ i da mora da napusti zemlju u roku 30 dana.
Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije nije navelo razloge zašto ona predstavlja pretnju po nacionalnu bezbednost.
Do sada je poznato 13 takvih slučajeva, saopštila je opoziciona organizacija Rusko demokratsko društvo (RDS). Ali, moglo bi da ih bude još više, jer pogođeni često ne žele javno da istupaju.
Šta se zbiva u zemlji i svetu, šta ima u novinama i kako provesti vreme?
Svake srede u podne Međuvreme stiže elektronskom poštom. To je sasvim solidan njuzleter i zato se prijavite!
„Pitanje Generalštaba jedno je od največih primera kršenja zakona i korupcije. Ne postoji vetovatno ni u jednoj evropskoj zemlji da se zaključuje ugovor sa stranim investitorom i direktno navodi da ćete da prekršite zakon svoje zemlje", poručio lider Kreni-promeni Savo Manojlović
Nakon hapšenja 12 osumnjičenih, koja su se dogodila u četvrtak 21. novembra, predstavnici vlasti i njihovi mediji počeli su svoju propagandu o tome kako je tužilaštvo „podleglo pritiscima sa ulice“. Dragan J. Vučićević se pita „Ko će da hrani decu Jelene Tanasković“
Aleksandar Vučić za RTS o ostavkama, odgovornosti i sestrinskim televizijama - tužilaštvo je odradilo „nadrealno brzo veštačenje“, kaže predsednik Srbije
Kako se, na prvi znak da se otpor može organizovati drukčije nego mirnim šetnjicama, sad najednom vlast i njeni telali dosetiše da „batina ima dva kraja“?
Ministar kulture Nikola Selaković mora da bira između zakona i interesa investitora koji hoće da ruše Generalštab, a koji očigledno zastupa predsednik Vlade Republike Srbije Miloš Vučević
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Šta se zbiva u zemlji i svetu, šta ima u novinama i kako provesti vreme?
Svake srede u podne Međuvreme stiže elektronskom poštom. To je sasvim solidan njuzleter i zato se prijavite!