Vlada Srbije
Premijer Vučević: Na delu obojena revolucija
„Imamo posla s nekim ko hoće da decu upotrebi u politici, što su neverovatne stvari“, izjavio je premijer Miloš Vučević.
Peta runda pregovora o odluci Centralne banke u Prištini da ukine upotrebu dinara na Kosovu i Metohiji završena je bez napretka, ocenjuju predstavnici delegacija Beograda i Prištine Petar Petković i Besnik Bisljimi
Pregovori o odluci Centralne banke u Prištini da zabrani upotrebu dinara na Kosovu, nastavljeni su danas u Briselu. Delegaciju Beograda je tokom pete runde dijaloga o jednostranoj odluci Prištine da ukine platni promet u dinarima predvodio direktor vladine Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković, dok je prištinsku stranu predstavljao njen glavni pregovarač Besnik Bisljimi.
Bisljimi je izjavio da je današnji sastanak bio beskoristan. Kako prenosi RTK na srpskom, prištinski pregovarač je rekao da srpska delegacija nije došla sa idejom kako da se postupi sa početnim predlogom specijalnog predstavnika Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Miroslava Lajčaka, već je iznela svoj predlog. On je ocenio da je tim predlogom Srbija želela da situaciju vrati na početno stanje, prenosi Kosovo onlajn.
Bisljimi je dodao da kosovska delegacija nije prihvatila predlog Srbije i da će naredni razgovori biti usmereni isključivo na predlog EU.
Petković: Peti sastanak bez pomaka
Pregovarač Beograda Petar Petković je izjavio da je danas u Briselu završena još jedna runda razgovora u kojoj je Beograd učinio sve u nameri da se pronađe rešenje povodom jednostrane i nasilne odluke Prištine da se ukine dinar na teritoriji Kosova i Metohije.
Petković je naveo da je reč o petom sastanku zaredom na kojem je Beograd izašao sa konkretnim predlogom, a taj predlog je od srane Miroslava Lajčaka i njegovog tima ocenjen kao solidna osnova za anastavak pregovora. Međutim, kako je dodao Petković, prištinska strana u Brisel nije donela nikakav komentar.
„I to vam jasno pokazuje da druga strana ne želi ni o čemu da se dogovara, ni da pronađe rešenje kada je reč o dinaru i platnom prometu na Kosovu i Metohiji“, naveo je Petković posle sastanka, javlja FoNet.
Glavni pregovarač Beograda je istakao da je ovo danas bio već peti sastanak u Briselu bez pomaka.
„A s druge strane, Srbi na Kosovu i Metohiji iz dana u dan pate zbog odluke Kurtija da se zabrane plate, penzije i socijalna davanja i da se ugrozi rad srpskih institucija“, rekao je Petković i poručio da je Beogradu bitno da se hitno pronađe rešenje, da bi ljudi koji rade mogli da podignu svoja primanja jer njima redovno stižu sredstva na račune od strane Republike Srbije.
„Trudićemo se da učinimo sve što je do nas da na njihove račune dolaze sva ta finansijska sredstva, ali ovde je problem u tome što Priština ne želi da se pronađe rešenje“, istakao je glavni pregovaač Beograda.
On je ukazao da, s kojim god predlogom Beograd izađe, Priština nije zadovoljna i njoj to ne odgovara. Takođe je napomenuo da se u Prištini donose političke odluke koje imaju za cilj proterivanje srpskog naroda sa prostora Kosova i Metohije.
„Prihvatićemo i narednu rundu razgovora koja će biti sledeće nedelje. Opet ćemo pokazati svu našu konstruktivnost, pa neka vide na Zapadu i u međunarodnoj zajednici ko je taj ko je u ovom procesu kriv“, rekao je Petković i pojasnio da danas u Briselu nije došlo do trojnog sastanka i direktnih razgovora.
„Imamo posla s nekim ko hoće da decu upotrebi u politici, što su neverovatne stvari“, izjavio je premijer Miloš Vučević.
Studenti u blokadi zahvalili su se svima koji su bili na velikom skupu u nedelju na Slaviji i time ih podržali
Poslanik SNS-a Vladimir Đukanović se ne odriče stava da je dete vlasništvo države, a naknadno je pridodao i boga i roditelje. Socijalni radnici su se ogradili od ovakvih stavova i tvrde da su opasni
Reč je o području, naspram zaštićenog prirodnog područja „Šume Košutnjak“, površine oko 85 hektara
Građanima se preporučuje da ostanu kod kuće i izbegavaju sva putovanja koja nisu neophodna. Prvi put je pokrenut sistem SMS hitnih informacija građanima u slučaju nepovoljnih vremenskih prilika
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve