Studenti Akademije umetnosti u Beogradu počeli su snimanje dokumentarno – igranog filma pre mesec dana, čija su tema studentski protesti, a ekipa filma objašnjava da su „nažalost, određeni mediji istrgli snimke iz konteksta i upotrebili ih za spinovanje narativa o navodnoj nameštaljci studentskih protesta„.
Ideja filma, kako su rekli za N1, treba da je omaž nastradalima u Novom Sadu u padu nadstrešnice, kao i pretučenim i pregaženim kolegama, studentima. Tokom protesta u Kragujevcu, snimana je jedna od scena u zavučenoj ulici radi bezbednosti, u kojoj su učestvovali studenti i građani. Režimski mediji objavili su snimak i označili ga kao “primer lažiranja saobraćajke na studentskim blokadama”, navodi ekipa filma.
„Želimo da obavestimo javnost da su predmetni snimci nastali tokom snimanja studentskog filma studenta četvrte godine režije fakulteta Akademije umetnosti u Beogradu, a u kome su kao statisti i glumci učestvovali deo studenata Akademije umetnosti u Beogradu, kao i nekoliko kolega sa drugih fakulteta“, dodaje se u saopštenju.
Dokaz za „obojenu revoluciju“
Na televiziji Pink je u nedelju uveče, tokom emisije „Hit tvit“ prikazan snimak, za koji se tvrdi da je iz Kragujevca i da grupa ljudi snima „kako se lažira udes“ u kojem su povređeni studenti.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić kategorično je rekao da je to autentičan snimak iz Cetinjske ulice u Kragujevcu i da je to „jedna od tehnika“ i „način primene obojene revolucije“, zapravo da je to „dokaz“ da se „radi o obojenoj revoluciji“.
Vučić je rekao da je tek oko 20. decembra „postao svestan da je u toku obojena revolucija“, i „jedna od najprljavijih obijenih revolucija ikad“.
Izvor: N1