Novi broj „Vremena“
Šta može i šta radi opozicija
Među studentima opozicija nije dobrodošla. Šta onda ona može? Tim pitanjem se bavimo u novom broju nedeljnika „Vreme“
Istraživanje u 173 zemlje sveta o potrebama novca njihovih građana za srećan život, svrstalo je Srbiju u donji deo tabele
Britanski list The Daily Mail objavio je mapu koja pokazuje cene sreće u pojedinim zemljama sveta.
Istraživači su ispitivali građane u 173 zemlje, i tvrde da su pronašli optimalnu sumu novca koja im je potrebna svake godine da bi bili srećni – pri čemu bilo koji iznos iznad toga „nema uticaja na sreću pojedinca“. Takođe, njihovi nalazi daju jasnu sliku o tome kako se troškovi života razlikuju širom sveta.
Počnimo od Srbije. Izračunato je da najviše sreće na godišnjem nivou donosi plata od je nešto više od 18.600 evra, odnosno 2.190.423 dinara. Podeljeno na 12 meseci, to je 1.550 evra tj. 182.535 dinara.
U zemljama iz okruženja, brojke su sledeće: Severna Makedonija je najsrećnija s mesečnim prihodom od 1.275 evra, Bosna i Hercegovina s 1.515 evra, Crna Gora s 1.493 evra , Hrvatska s 1.770 evra , Slovenija s 2.270 evra …
Sve one su bliže donjoj granici ovog istraživanja, nego zemljama koje se nalaze na vrhu liste.
Prvi na lestvici je Iran. Njegovim stanovnicima je potrebna plata od 223.928 evra godišnje da bi bili zadovoljni, što je čak 18.660 evra mesečno.
U grupi s Iranom, ali ispod njega su Jemen, Australija, Zimbabve, Norveška, Švajcarska, Novi Zeland, Izrael, Island i na desetom mestu su Sjedinjene Američke Države, čijim ljudima je za sreću potrebno 105.000 dolara godišnje.
Poslednji je Sijera Leone s odnosno nešto više od 8.000 evra godišnje.
S.Ć./Nova.rs
Čitajte dnevne vesti, analize, komentare i intervjue na www.vreme.com
Među studentima opozicija nije dobrodošla. Šta onda ona može? Tim pitanjem se bavimo u novom broju nedeljnika „Vreme“
U Skupštinu Srbije stigla je ostavka premijera Miloša Vučevića, objavila je narodna poslanica Biljana Đorđević
Pred Ministarstvom prosvete u Beogradu održan je skup na kojem su nastavnici istakli da godinama trpe urušavanje svog položaja, ali da su spremni da se bore za dostojanstvo profesije i budućnost obrazovanja
Komemoracija Teofilu Pančiću održava se u petak u Beogradu, a ispraćaj na kremaciju u subotu u Novom Sadu
Rektorski kolegijum odbio je poziv predsednika Vučića na „dijalog“ što je naljutilo Anu Brnabić. Poslanik i profesor Đorđe Pavićević za „Vreme“ kaže da se univerziteti drže solidarno
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve