
Grčka
Obustava rada zbog velikih vrućina
Ministarstvo rada Grčke naredilo je obavezni prekid rada zbog vrućina do 10. jula, u periodu kada će tempertura ići preko 40 stepeni Celzijusa. Kakva je situacija u Srbiji
Četiri dana nakon početka rata između Izraela i Irana Vlada Srbije je saopštila da je počela evakuacija srpskih državljana iz ove dve zemlje. Iz Izraela evakuisano 12 ljudi, saopštio je ministar Marko Đurić
Vlada Srbije otpočela je evakuaciju srpskih državljana iz Izraela, a prema rečima ministra spoljnih poslova Marka Đurića u ponedeljak (16. jun) iz Izraela je evakuisano dvanaestoro državljana Srbije.
„U ovom trenutku je u Izraelu oko 80 naših državljana prijavljeno za evakuaciju“, rekao je Đurić u utorak (17. jun).
Kako se dodaje u saopštenju ministarstva, formiran je Krizni štab za evakuaciju građana Srbije iz Izraela i Irana.
Premijer Srbije Đuro Macut izjavio je da je jedan broj državljana Srbije uspešno evakuisan iz Izraela, saopštila je 17. juna Vlada.
U saopštenju Vlade navodi se da Vlada prati situaciju i preduzima sve neophodne mere radi obezbeđivanja bezbednosti državljana Republike Srbije koji se trenutno nalaze u Izraelu i Iranu i kako bi bezbedno bili evakuisani.
Ne navodi se, međutim, kako se evakuacija sprovodi s obzirom na to da je vazdušni saobraćaj nad u Izraelu i Iranu potpuno obustavljen.
Desetine aerodroma u regionu otkazalo je ili znatno smanjilo letove ostavljajući desetine hiljada putnika zarobljenih, a mnogi nemaju drugih mogućnosti da pobegnu od ratnog sukoba, prenosi AP.
Iako je vazdušni prostor i dalje delimično otvoren u Libanu i Jordanu, situacija na aerodromima je haotična.
MSP: Preporuka građanima da ne putuju
Ministarstvo spoljnih poslova Srbije preporučilo je građanima u subotu, 14. juna, da ne putuju u Izrael i Iran zbog eskalacije sukoba te dve zemlje.
Počasni konzul Srbije u Izraelu Aleksandar Nikolić izjavio je nedavno da trenutno u toj zemlji boravi oko 2.500 srpskih državljana od kojih samo manji broj nisu stalni rezidenti, a sa kojima postoji stalna komunikacija.
Izraelsko-iranski sukob počeo je 13. juna izraelskim napadom na Iran.
Iran je zatim lansirao napade balističkim raketama na Izrael, a iranski vrhovni vođa se zakleo da će „naneti teške udarce” kao odmazdu. Usledilo je međusobno granatiranje.
Višednevni napadi otvorili su novo poglavlje u burnoj istoriji sukoba između Izraela i Irana. Posmatrači izveštavaju da ovaj po intenzitetu ne liči ni na jedna prethodni. Kraj ratnih dejstava se ne nazire.
Ministarstvo rada Grčke naredilo je obavezni prekid rada zbog vrućina do 10. jula, u periodu kada će tempertura ići preko 40 stepeni Celzijusa. Kakva je situacija u Srbiji
Broj ljudi na koncertu Marka Perkovića Tompsona sličan je broju žrtava ustaškog režima koji Tompson rehabilituje, piše Frankfurter algemajne cajtung
Članice Evropske unije uvode kontrole na granicama. Šengenski sporazum to dopušta, ali oročeno. Pa ipak, Brisel ne preduzima ništa ni kad se svi rokovi probiju
Izgradnjom monumentalnih džamija širom Balkana i šire, Turska ne širi samo veru, već i svoj politički uticaj. Pod rukovodstvom Redžepa Tajipa Erdogana, verski objekti postali su deo šire geopolitičke strategije – u kojoj su minareti visoki 50 metara i političke poruke još više
Koncert Marka Perkovića Tompsona, koji je prema mišljenju mnogih hrvatskih istoričara i političara trebalo zabraniti, ipak se održava na zagrebačkom Hipodromu. Kakve su reakcije?
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve