
Rusko-ukrajinski sukob
Povratak na front ukrajinskih dezertera: „Rat me je uništio“
Oko 21.000 ukrajinskih vojnika klasifikovani su kao dezerteri. Mnogi se vraćaju na front da bi izbegli krivično gonjenje. Ovo je priča o njima
Gugl je 2020. kažnjen sa 100 hiljada rubalja dnevno, uz napomenu da se taj iznos svaka 24 sata udvostručuje, ako ne bude plaćen. I u četiri godine, dug se nagomilao. Sada je pitanje ima li toliko novca na svetu koji bi tu kaznu pokrio
Ruski sud odredio je finansijsku kaznu Guglu zbog uklanjanja ruskog TV kanala Tsargrad 2020 sa Jutjuba. Ova kazna izrečena je znog, kako se navodi, blokiranja proruske propagande na ovoj platformi.
Ne bi tu bilo ničeg neobičnog, da iznos koji je naveden kao kazna nije, blago rečeno- suluda.
Naime, kazna iznosi 20,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000 dolara. Iznos koji je još pre četiri godine odredio ruski sud, u međuvremenu je narastao do vrtoglave cifre, sa ukupno 33 nule, koja se čita kao 20 kvantilijarda dolara.
Prvobitna kazna od 100.000 rubalja izrečena je američkom tehnološkom gigantu 2020. godine nakon što su mediji Tsargrad i RIA FAN dobili tužbe vezane za ograničenja na njihovim Jutjub kanalima.
Gugl, koji je 2023. godine prijavio prihod od 306 milijardi dolara, prošlog meseca je ograničio stvaranje novih naloga za ruske korisnike i deaktivirao AdSense naloge u zemlji.
Onlajn oglasi takođe nisu prikazani korisnicima Gugla u Rusiji od marta 2022. godine u sklopu širih sankcija protiv Rusije.
„Imamo tekuća pravna pitanja koja se odnose na Rusiju“, navodi se u izveštaju kompanije Gugl.
Gugl neće imati problema
„Na primer, građanske presude koje uključuju složene kazne su nam izrečene u vezi sa sporovima u vezi sa ukidanjem računa, uključujući i one sankcionisanih strana. Ne verujemo da će ova tekuća pravna pitanja imati značajan negativan efekat”, poručio je Gugl.
Prema ruskim medijima, jasno je da Gugl tu kaznu neće platiti, a ruski sudovi nemaju ni mogućnost da je naplate.
Prvenstveno zbog toga što matična firma Gugla, Alphabet ima tržištu kapitalizaciju od tek 2 milijarde dolara , što je sitnica u odnosu na iznos kazne.
Osim toga, presude ruskih sudova imaju pravnu snagu samo unutar te zemlje, pa Gugl nema nikakvu obavezu prema Rusiji i može mirno da nastavi sa svojim radom.
Oko 21.000 ukrajinskih vojnika klasifikovani su kao dezerteri. Mnogi se vraćaju na front da bi izbegli krivično gonjenje. Ovo je priča o njima
Ukrajina i Rusija su obavile uskršnju razmenu zarobljenika. Praznični prekid vatre je, međutim, kratkog daha
Šeik koji je graditelj Burdž Kalife ili Beograda na vodi - planira ulaganje na Velikoj plaži u Ulcinju. Opozicija, ekolozi i građani upozoravaju na zaobilaženje zakona i rasprodaju države
Predlog uključuje uspostavljanje primirja duž trenutnih linija fronta, javlja CNN
Iranska delegacija stigla je u Rim uoči nuklearnih pregovora sa Sjedinjenim Američkim Državama, prenela je iranska državna televizija
Vučić i Šešelj: Gde ja stadoh, ti produži
Povratak radikalskog nasilja Pretplati seArhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve