Traženje pravde
Stotine protesta u Srbiji: Ulice jalovo protiv Vučića
Građani Srbije sve češće svoje nezadovoljstvo iskazuju na ulici. DW je istraživao šta je zajedničko protestima, šta mlade motiviše da se bune i kako gledaju na nasilne proteste
U glavnom gradu Vojvodine opozicija će ostaviti po strani ideološke razlike, ali ne i gradske komunlane teme, saopšteno je iz novosadskog odbora Stranke slobode i pravde
Opozicija u Novom Sadu postigla je dogovor o zajedničkom izlasku na lokalne izbore, tako da će koalicija NADA, sve opozicione stranke koje su pripadale koaliciji „Srbija protiv nasilja“, pokret Bravo i Liga socijaldemokrata Vojvodine imati kandidate za odbornike na jednoj izbornoj listi.
Na jučerašnjem sastanku usaglašen je i Program za razvoj Novog Sada, navodi se u saopštenju novosadskog odbora Stranke slobode i pravde.
„Novi Sad je ovim dogovorom dobio šansu da od 2. juna bude prvi slobodan grad u naprednjačkoj Srbiji“, naveli su iz SSP i dodali da je cela opozicija ostavila po strani ideološke razlike koje se tiču državnih pitanja, ali ne i gradske komunalne teme.
Neophodna promena
„Novom Sadu je neophodna promena kako bi grad bio istrgnut iz ruku naprednjaka koji ga posmatraju kao svoje lično vlasništvo – partijski plen, i na taj način ga devastiraju već punih 12 godina“, poručeno je u saopštenju.
Da je jedino što je preostalo očuvanje jedinstva, makar u Novom Sadu istakao je nedavno za „Vreme“ predsednik novosadskog odbora Stranke slobode i pravde Vladimir Vrsajkov.
„Dužni smo građanima da se borimo uprkos krađama glasova. Te krađe treba da snimimo i dokažemo“, rekao je Vrsajkov.
On je rekao i da je izlazak pod ovim ulovima problematičan, ali da se mogu povući i u toku kampanje, ako bude masovnog uvoza birača i ako Gradska izborna komisija ne bude radila svoj posao.
„Ovo je pitanje lokalno, Novosađani znaju koliko je loša situacija u gradu. Ako izađu na izbore svi koji su nezadovoljni, pobedićemo i uz svu njihovu krađu“, kaže Vrsajkov i dodaje da nikad izbori neće biti pošteni dok je SNS na vlasti.
Građani Srbije sve češće svoje nezadovoljstvo iskazuju na ulici. DW je istraživao šta je zajedničko protestima, šta mlade motiviše da se bune i kako gledaju na nasilne proteste
Nekoliko dana pred prve izbore koje će dobiti, Tramp kaže: “mogao bih sada da ubijem čoveka nasred Pete avenije, i opet bih pobedio”. “Mi” se zgražavamo, ali nas pomalo i teši tolika njegova naivnost. On pobeđuje
Malo je psiholoških svojstava tako intrigantnih kao što je stvaralaštvo. Pitanja su brojna i izuzetno uzbudljiva – otkud potiče, od čega zavisi, može li se uvežbati, da li je (uvek) povezano s ludilom... Ako nam pođe za rukom da napravimo nešto originalno, smatramo to svojim, često ga tako i nazivamo, ponosni što smo u tako nečem uspeli. A ako to isto uspe nekome drugom, lako možemo osetiti zavist. Nešto nas kod stvaralaštva mnogo “golica”
Naša ekonomska politika, naša privredna a i najšira javnost, pa i veći deo naše akademske zajednice živi u pogrešnom – ova reč je slaba, možda bi više odgovarala izopačenom – uverenju da nam privreda grabi džinovskim koracima sa skoro zadivljujućim stopama rasta, a one su više nego dvostruko uvećane u odnosu na sasvim skromne prave i tačne stope rasta
Vučič pozvao Trampa u goste, što pre, mada ne znamo da li je obećao da će doći. Ima da bude sve po redu – od hleba i pogače do Ivice koji će da peva i spremi novi set fotografija od prošlog susreta, kao onomad u Njujorku
Goran Ješić i ostali uhapšeni u Novom Sadu
Vučićevi politički zatvorenici Pretplati seArhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve