Slučaj keruše Mile kojoj je još uvek nepoznati počinilac odsekao sve četiri šape pokrenuo je lavinu akcija za doborobit životinja. Beograd bi uskoro trebalo da dobije policiju za životinje, a gradski čelnici daju sve konkretniju podršku udruženjima koja se bore protiv nasilja nad životinjama. Zamenik beogradskog sekretara za komunalne i stambene poslove Vladimir Terzin, izjavio je da će policija za životinje biti oformljena uz podršku MUP-a. Ta jedinica bi radila po ugledu na slične službe u svetu, sa obavezom da vodi računa o svim životinjama na teritoriji Beograda. U njoj bi radilo od pet do osam ljudi, koji bi brinuli o životinjama na ulici, ali i onim udomljenim koje, kako je istakao, njihove gazde ne čuvaju na adekvatan način.
Prvi korak u formiranju beogradske policije za životinje biće odlazak dve osobe na obuku u inostranstvo, kao i nabavka specijalizovanog vozila. Pored toga, grad je pokrenuo i akciju sa Veterinarskim fakultetom u Beogradu za sterilizaciju i kastraciju životinja, a razmišlja se i o uvođenju dvadesetčetvoročasovne SOS linije putem koje bi se mogli prijaviti konkretni slučajevi zlostavljanja životinja.
Plan gradske vlasti je i da u narednih godinu i po dana izgradi tri azila za napuštene životinje. Azil u Rakovici je otvoren već nekoliko meseci, a ubuduće će ovakvih objekata biti u Mladenovcu i na Paliluli. Udruženja su pozdravila odluku gradske vlasti da malo sačeka sa uvođenjem taksi na kućne ljubimce. U pismu koje su udruženja za zaštitu životinja poslala gradonačelniku i gradskoj skupštini upozorava se da je za takse još rano zbog toga što u Beogradu još nije evidentirano ni 50 odsto pasa. Dodatni razlog da se ova taksa ne uvede je i opravdana bojazan da će njeno uvođenje dovesti do izbacivanja pasa na ulicu i povećanja broja lutalica.
U međuvremenu, građani se organizuju da pomognu Mili. Jednu od većih akcija napravili su đaci beogradske osnovne škole „Banović Strahinja“, koji su za samo tri dana prikupili čak 23.665 dinara za Milu.