Saobraćaj
Mračna strana trotineta


Anonimne prijave
Hajka i na tužioca

Vojvođanski sekretarijat za kulturu na listu za otkup knjiga za biblioteke stavilo je knjige Milorada Ulemeka Legije, osuđenika na maksimalnu robiju zbog ubistva premijera Zorana Đinđića. Ulemek u Zabeli ima vremena pa je napisao deset romana nikakvog književnog dometa.
Daleko od toga da je Legija jedini “pisac” među osuđenim zločincima čija dela nailaze na blagonaklonost režima. U Srpskoj književnoj zadruzi u Beogradu je ove sedmice održana promocija knjige Radovana Karadžića.
Vojna ustanova u okviru Ministarstva odbrane, Medija centar “Odbrana”, izdala je 2018. godine i promovisala ratni dnevnik nekadašnjeg načelnika Generalštaba Nebojše Pavkovića.
“Vrlo je jasna poruka. Glorifikacija kriminalaca, glorifikacija zločinaca pokazuje vrlo ozbiljnu bolest društva. I to naravno u ovom trenutku jednog segmenta, ali će pokazati i čitavog društva, ukoliko to isto društvo, makar onaj zdraviji deo, bude ćutao”, rekao je Zoran Hamović, predsednik Udruženja profesionalnih izdavača Srbije, za Insajder.
Kad smo kod “gospodara rata” iz devedesetih, za predsednika Upravnog odbora Narodnog pozorišta imenovan je Dragoslav Bokan, nekada vođa “Belih orlova”, a danas apologeta vlasti.
Predstavnici tri sindikata Narodnog pozorišta naveli su da je postavljanje Bokana “provokacija vlasti iza koje se krije pokušaj disciplinovanja i ukidanja autonomije kolektiva koji je pružio podršku studentskim protestima”. Najavili su otpor toj odluci Vlade Srbije.
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve