Policijska akcija
Hrvatske aktivistkinje proterane iz Srbije – ugrožavaju bezbednost države i građana
Učesnice radionica organizacije „Erste Stiftung“ proterane su iz Srbije uz obrazloženje da ugrožavaju bezbednost države i građana
Zaštita Slobodana Milenkovića, Dušana Mitića, Katarine Petrović i drugih časnih policajca od kaste na vlasti, spada u dužnost svih građana. U suprotnom gazda Jovanjice slobodno može voditi MUP. Biće svejedno – on ili neko drugi
Demonstracije zbog policijske brutalnosti nisu vijest. Vijest je da demonstranti staju u zaštitu policajaca od nasilja vlasti. To će se desiti 8. jula u Beogradu.
Čitalac zna da je riječ o inspektorima Slobodanu Milenkoviću, Dušanu Mitiću i drugim iz Četvrtog odjeljenja beogradskog MUP-a. Oni su 2020. otkrili najveću plantažu vutre u ovom dijelu planete, ali i policijsko-biaško-vojnobezbjednosnu hobotnicu koja je štitila taj narko biznis. Umjesto da budu odlikovani i unaprijeđeni, Milenković i Mitić već četiri godine preživljavaju tešku šikanu pod stalnom sjenkom prijetnje likvidacijom.
Oba inspektora na tapetu su predsjednika države, resornog i drugih ministra, posljednjeg naprednjaka koji se nešto pita, plus Dijana Hrkalović i Vladimir Đukanović. Za razliku od Milenkovića i Mitića, njihova mušterija Predrag Koluvija vlastima je iz oka ispao. “U inat dušmanima“, piše na postu državnog sekretara Đorđa Dabića uz sliku zagrljaja sa plantažerom iz Jovanjice.
Ni Koluvija ne stoji skrštenih ruku. Uprkos dvije potvrđene optužnice,
javlja se u „Utisak nedelje“, gostuje kod Marića na Hepiju, snima objave za društvene mreže… Sekundarni mu je cilj predstavljanje sebe kao žrtve pokvarenih policajaca, nezavisnih novinara i opozicije, svih skupa moćnijih od Vučića i cjelokupnog njegovog režima. Niko tu nije blesav – svakom je jasno da Koluvija zapravo poručuje kako su mu „leđa“ sama vlast.
Koliko je nešto trulo i duboko pokvareno u Srbiji svjedoči i slučaj policajke iz Valjeva, Katarine Petrović. Ona je uhapšena i određen joj je pritvor zbog odavanja podataka. Kakvih? Onih da je Nikola Petrović – kum predsjednika države – pijan i drogiran skrivio saobraćajni udes.
Ako još ikome treba dokaz dokle ide licemjerje vlasti, nema boljeg. Dok šef države, najviši policijski funkcionari i ministri iznose sve moguće lične i podatke iz najosjetljivijih istraga zarad najprizemnijih političkih poriva, Petrović je uhapšena isključivo zbog djelovanja u javnom interesu. Zašto li je to uradila? Zato jer je shvatila da Nikola Petrović spada u nedodirljive ma što uradio. Umjesto da je njemu određen pritvor zbog izazivanja udesa pod uticajem alkohola i kokaina u kojem su povrijeđene dvije žene, iza rešetaka je policajka koja je omogućila „da narod razume“ što sve možete u Srbiji kada spadate u naprednjački VIP.
Naravoučenije glasi: u Srbiji ima i dalje policajaca koji časno, pošteno, profesionalno i uz velike lične žrtve rade u javnom interesu. Zbog toga trpe teške napade kaste na vlasti, uvjerene da je iznad zakona. Svi građani zato imaju dužnost da zaštite Milenkovića, Mitića, Katarinu Petrović i policajce poput njih. Ukoliko ne uspiju, Koluviju treba imenovati za direktora policije. Biće svejedno, on ili neko drugi.
Čitajte dnevne vesti, analize, komentare i intervjue na www.vreme.com
Učesnice radionica organizacije „Erste Stiftung“ proterane su iz Srbije uz obrazloženje da ugrožavaju bezbednost države i građana
Bivša državna sekretarka MUP-a Dijana Hrkalović osuđena je u Specijalnom sudu u Beogradu zbog trgovine uticajem. Sud je utvrdio da je zloupotrebila svoju funkciju kako bi uticala na policijske zvaničnike, ometala istrage i kršila zakon
Sindikati Republičkog geodetskog zavoda najavili su protest za 27. Januar zbog „represije uprave“ prema njihovom članstvu. Ubrzo se oglasilo rukovodstvo RGZ-a i negiralo te tvrdnje
Najavljenji skup SNS u Jagodini pokazuje da je vlast iscrpila gotovo sve metode kojima bi mogla da suzbije nezadovoljstvo u Srbiji, rekao je za „Vreme“ Dragan Popović iz Centra za praktičnu politiku
Predsednik SNS Miloš Vučević rekao je da će njegova partija „pružiti politički otpor urušavanju države i njenih institucija“
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve