Opasnost
Dok hodate ulicom pazite šta će da vam padne na glavu
Od tragedije u Novom Sadu, svakodnevno i svuda, gde god da prolazimo, otkrivamo fasade, mostove, nadvožnjake, plafone, opasne po život. Škole su najopasnije
Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić pozvao je opozicione stranke da predlože kadrovsko rešenje za direktora „Apoteka Beograd", obećavši da će se lično založiti da taj kandidat bude izabran, pod uslovom da preduzeće postane održivo bez potrebe za daljim subvencijama
Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić ponudio je strankama opozicije da do petka dostave kadrovsko rešenje za novog direktora „Apoteka Beograd“ i najavio kako će se lično založiti da ta osoba bude izabrana na sledećoj sednici Skupštine grada Beograda.
Daćemo im priliku da u praksi pokažu da imaju rešenje i da učine preduzeće održivim. Evo, mi ne tražimo da prave profit, samo nek pokriju troškove zaposlenih i „Apoteke Beograd“ nećemo prodavati, poručio je Šapić.
On je, kako u saopštenju navodi Beoinfo, rekao da ga je, na funkciji gradonačelnika Beograda, dočekao višegodišnji problem „Apoteka Beograd“, stalni problemi u funkcionisanju i konstantna potreba za subvencijama plata zaposlenih.
Podsetimo, zaposleni u „Apotekama Beograd“, održali su protest pre nekoliko dana ispred Gradske uprave.
Osnovni zahtev sa protesta bio je sastanak sa gradonačelnikom Šapićem, kaže za N1 farmaceutska tehničarka Jelena Šikuljak.
„Mi smo veoma šokirani izjavom gradonačelnika, nama kasne plate, nemamo robu s kojom treba da radimo, nemamo osnovna sredstva za rad koja treba da nam se obezbede. Pošto je Šapić izjavio da nije upoznat s detaljima, mi čekamo da se taj sastanka održi i da mu mi na tom sastanku objasnimo koji je problem. Mi znamo šta je rešenje i treba da zajedno radimo na tom rešenju, da ne budemo opterećenje za Grad“, naglasila je Šikuljak.
„Sačuvajmo državne apoteke“
Na protestu su se videli transparenti: „Sačuvajmo državne apoteke“, „Gde su pare“, „Prekardašilo“, „Pitajte svog farmaceuta“ , „Sačuvajmo galenske laboratorije“, „Da li nas vidite“ , „Za zdrav narod zdrava apoteka Beograd“…
A sve je, kako objašnjavaju, počelo 2001. godine, kada je iz pravilnika RZFO za ugovaranje zarada izbrisana Apoteka Beograd iz člana 24. Od tada sve teče u pravcu devastacije, jer kako kaže gradonačelnik, Apoteka Beograd ne posluje konkurentno.
„Svake dve, tri godine krenuli su novi pravnilnici, a ustvari je sve bilo loše za nas. Ti tenderi su nama napravili probleme, jer je postalo nekonkurentno tržište. Kako? Pa mi radimo ali ne možemo biti tržišni ako vi drugome date mogućnost da duplo više profitira nego mi. Narodski rečeno, ako vi primate 10.000 dinara i onda vam zbog različitih pravilnika, zakona i svega neko smanji vašu zaradu na dve do tri hiljade dinara, vi ne možete ništa da uradite“, objasnila je ona.
Šikuljak kaže da je tako i u praksi.
„Nama su samo marže date, a jako je spuštena vrednost te marže. Mi smo nedobitna ustanova, mi nemamo profit, mi sve što zaradimo vam plata i osnovnih stvari, mi sve vraćamo gradu, ne zadržavamo za sebe ništa. A sada ne možemo da podmirimo ni svoje potrebe“, ispričala je.
Navodi i da je održan protest upozorenja, nakon intenziviranje protesta.
„Ja 30 godina radim u ovoj firmi, ovo je moja porodica, mi svoju porodicu branimo i insistiramo na tome da nađemo rešenje. Ako to podrazumeva intenziviranje protesta, to će se i desiti“, kazala je Šikuljak.
Izvor: N1
Od tragedije u Novom Sadu, svakodnevno i svuda, gde god da prolazimo, otkrivamo fasade, mostove, nadvožnjake, plafone, opasne po život. Škole su najopasnije
Skok sa monitora u stvaran život. Nekomforno, pomalo zastrašujuće, uzbuljidvo i oslobađajujće iskustvo večere sa pet potpunih stranaca sa kojima me je spojila aplikacija
Mnogi vozovi sa Prokopa ovog petka ne saobraćaju, a navodni razlog je „pucanje kontaktne mreže“. Uprkos tome, „Srbijavoz“ putem aplikacije i dalje prodaje karte za otkazane vozove
Građani širom Srbije su simboličnom petnaestominutnom tišinom odali poštu poginulima na novosadskoj Železničkoj stanici 1. novembra. Iako je u medijima bliskim vlasti akcija predstavljena kao „nasilje“, u Leskovcu su se protestu pridružili i gradonačelnik Goran Cvetanović, član SNS-a, i direktori javnih preduzeća
Nakon pobune univerzitetskih profesora protiv zakonskih izmena koje bi omogućile da ministar obrazovanja po sopstvenom nahođenju stranim fakultima dodeljuje dozvolu za rad, Vlada je povukla svoj predlog. Vučić je zbog toga bio baš ljut. Šta je sve bilo sporno u Predlogu zakona
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve