„Hoće neko peške iz BGD?“, brže-bolje je postavio komentar jedan od korisnika mreža i dobio odmah 20 odgovora – „ajde da napravimo Vajber grupu i da se sabiramo, ima nas mnogo koji bismo išli“, kao i „tri dana po 30 kilometara – lagano“.
Oni koji se nisu javili da bi išli, odgovorili su da ih čekaju, sa punim srcem i radošću će ih ugostiti, pišu.
Šta može da se blokira
Detalji o protestu u Kragujevcu još ipak nisu poznati, ali jedno je sigurno – Kragujevac neće moći da parira Novom Sadu ni Beogradu kada su mostovi u pitanju. Grad ima samo nekoliko malih mostova preko reke Lepenice, ali oni imaju jedva 300 metara. Ipak, kao četvrti najveći grad u Srbiji, potencijalna mesta blokade su brojna.
Samo jedno od njih je raskrsnica na ulasku u grad, na kojem je čuveni Đurđevački krst, podignut 2010. godine, koji je deo Koridora 10, koji je podigao bivši gradonačelnik grada Veroljub Stevanović, iako su se mnogi građani protivili i dan-danas postoji inicijativa da se krst ukloni.
Ko je sve ustao uz Novi Sad
Tri mosta u Novom Sadu bila su blokirana za vikend (1. i 2. februara), a Most slobode bio je mesto spavanja i okupljanja više od 24 sata.
Od 16 mostova u Nišu, četiri su građani blokirali u znak podrške studentima i njihovim zahtevima. Protest je završen oko 19 časova na Gradskom trgu, gde su pesmom „Tamo daleko“ pozvali građane iz dijaspore da se vrate kući.
Uz kontramiting Vučića, i Jagodina je imala odgovor. U Šapcu, u znak podrške studentima, građani su blokirali most preko Save.