
Auto-moto savez Srbije
Stanje na putevima: Dobri uslovi za vožnju, nema zadržavanja na granici
Mokrih kolovoza više nema, jedino ih treba očekivati na jugu i jugoistoku gde su još uvek mogući kratkotrajni pljuskovi
Predsednik Azerbejdžana Ilham Alijev i predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan čestitali su predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću uspešno održane vanredne parlamentarne izbore. Iz Brisela stižu drugačije poruke
I dok sa Zapada i iz Evropske unije ne stižu čestitke već kritike na izbore u Srbiji, sa Istoka stižu drugačije poruke.
Predsednik Azerbejdžana Ilham Alijev i predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan čestitali su predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću uspešno održane vanredne parlamentarne izbore, saopštila je pres služba predsednika Srbije.
„Iskreno vam čestitam na uspešnom održavanju vanrednih parlamentarnih izbora i na sigurnoj pobedi koalicije čiji ste lider. Rezultati glasanja jasno odražavaju visoko uvažavanje i podršku vašeg naroda politici koju sprovodite za razvoj i prosperitet Srbije, kao i veliko poverenje u vas“, naveo je Alijev.
Erdogan je istakao da su izborni rezultati su još jednom potvrdili da narod ceni sve što Vučić u kontinuitetu čini za blagostanje i razvoj zemlje.
Snažno prijateljstvo i iskrena saradnja koju smo razvili sa vašom ekselencijom omogućiće da dodatno ojačamo bilateralne odnose Turske i Srbije. Uveren sam da će u ovom teškom i osetljivom periodu kroz koji prolazi ceo svet naša bliska saradnja nastaviti da doprinosi regionalnom miru i stabilnosti.
Verujem da će moja poseta Beogradu, koju ću realizovati u narednom periodu, dodatno učvrstiti naše odnose i da će to biti prilika da opsežno razmotrimo bilateralne i regionalne teme, navodi se u čestitki Erdogana.
Kako je Vreme pisalo u tekstu „Zapad ne čestita Vučiću, ali će nastaviti da ga tetoši“, čestitke pobedniku izbora su inače stvar protokola i rutine. Ali znaju da budu i stvar neprijatna, posebno ako izbori, blago rečeno, nisu baš demokratski.
Umesto čestitki, sa Zapada stižu kritike na izbore u Srbiji. Ali, to naravno ne znači da Zapad neće priznati rezultate. Države zapadnih demokratija zarad svojih geopolitičkih ciljeva rasprodaju „evropske vrednosti“, pogotovo u tamo nekoj Srbiji.
Visoki predstavnik Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Đosep Borelj i evropski komesar za proširenje Oliver Varhelji izrazili su danas očekivanje da će nadležni državni organi Srbije na transparentan način reagovati na kredibilne prijave o nepravilnostima na izborima, što uključuje i navode o nepravilnostima na izborima u Beogradu.
U Srbiji su u nedelju održani vanredni parlamentarni izbori, navodi se u zajedničkom saopštenju, u kojem se konstatuje da se uzimaju k znanju preliminarni nalazi i zaključci međunarodnih posmatrača iz Kancelarije Organizacije za evropsku bezbednost i saradnju za demokratske institucije i ljudska prava (ODIHR) o izborima.
Borelj i Varhelji su poručili da, u svetlu tih preliminarnih nalaza i zaključaka, sa zabrinutošću zaključuju da izborni proces zahteva opipljivo unapređenje i dalju reformu, jer je pravilno funkcionisanje demokratskih institucija Srbije u srži procesa pridruživanja EU.
Poslanica Evropskog parlamenta (EP) Viola fon Kramon izjavila je da je potrebno da se sprovede kompletna istraga neregularnosti na izborima u Srbiji.
„Svedoci smo slučajeva organizovanog dovođenja birača iz Republike Srpske i zastrašivanja birača. Apsolutno smo očekivali više demokratske standarde od zemlje kandidata koja pregovara o članstvu u Evropskoj uniji. Potreban je međunarodni nadzor i puna istraga“, napisala je fon Kramon na društvenoj mreži Iks
Jedini političar sa Zapada koji nije uputio kritike na održane izbore je izvestilac Evropskog parlamenta za Srbiju Vladimir Bilčik koji je rekao da je posmatračka delegacija Evropskog parlamenta primetila je nepravilnosti tokom izbornog dana, međutim to nisu bile veće neregularnosti.
Mokrih kolovoza više nema, jedino ih treba očekivati na jugu i jugoistoku gde su još uvek mogući kratkotrajni pljuskovi
Moji stavovi poznati su svakome tko čita naše novine i portal. Oni, svakako, nisu tajna ni za RTS. Zato me je profesionalno i ljudski pogodilo da moj komentar, u kojem osuđujem tagetiranje urednika i novinara Javnog servisa, ova kuća iskoristi da preko mene zabije nož u leđa „Vremenu“
„Vreme“ je osudilo objavljivanje ličnih podataka i targetiranje novinara i urednika Radio-televizije Srbije, a ne studentsku blokadu RTS-a
U toku je peti dan blokade zgrada Radio-televizije Srbije u Takovskoj ulici u Beogradu i na Košutnjaku. Javni servis je bio prinuđen da promeni programsku šemu, a kako navode, rade u najtežim uslovima do sada. Podneta je i krivična prijava protiv studenata koji blokiraju zgrade RTS-a
RTS je podneo krivičnu prijavu protiv studenata u blokadi koji od 14. aprila blokiraju zgrade u Takovskoj i na Košutnjaku, saopštili su iz javnog servisa
Vučić i Šešelj: Gde ja stadoh, ti produži
Povratak radikalskog nasilja Pretplati seArhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve