
Protesti u Srbiji
Interventna policija ispred Visoke zdravstvene škole, studenti izbačeni
Pripadnici Interventne policije legitimišu okupljene ispred Visoke zdravstvene škole u Beogradu, studenti tvrde da su izbačeni iz dvorišta
Najstarijem pozorištu za decu nedostaje još jedan dokument, onaj o imovinsko-pravnim odnosima, pa da rekonstrukcija njihove zgrade posle osam godina čekanja – počne. Iz Kabineta premijerke Brnabić dobili su usmenu najavu da je to pitanje trenutka
Pozorište „Boško Buha“ poslalo je danas medijima informaciju, lepu vest, da su dobili i poslednji dokument koji im je nedostajao i sprečavao raspisivanje tendera za rekonstrukciju njihove zgrade.
„Dobili smo rešenje kojim MUP Republike Srbije, Sektor za vanredne situacije, daje saglasnost na dokumentaciju o predviđenim merama zaštite od požara“, potvrđuje za portral „Vremena“ Nada Baša, pravnica pozorišta.
Objašnjava da je „to veoma važan dokument, i strahovali smo da li ćemo ga dobiti s obzirom da je Palata Iskra u kojoj se pozorište nalazi, veoma stara“.
Napominje da su građevinsku dozvolu ranije dobili, i da je ona i dalje pravosnažna.
Nedostaje još samo dokument o imovinsko-pravnim odnosima, glavna prepreka rekonstrukciji zgrade.
Nada Baša kaže da im je „iz Kabineta premijerke rečeno da je postignut dogovor sa osobama koje su se uknjižile u prostor koji pripada pozorištu, i da je pitanje trenutka kada ćemo potvrdu o tome dobiti napismeno.“
Napominje i da je premijerka Brnabič obećala da će rešiti problem „Buhe“, te da će izgleda to i postići.
U pozorištu „Boško Buha“ su saopštili da je sada „već izvesno da će se predstave u skorije vreme gledati u renoviranoj sali Pozorišta ’Boško Buha’, tamo gde ono i pripada, u srcu Beograda, na mestu koje prepoznaju mnoge generacije naše publike“.
Pozorište „Boško Buha“ čeka osam godina na rekonstrukciju.
Da deo prostora na Trgu Republike gde se nalazi od osnovanja, od 1950. godine., nije njihov zato što ga je Grad Beograd otuđio u korist Aleksandra Kajmakovića, otkriveno je javnosti 20. marta ove godine pošto su zaposleni pozorišta javno zatražili od Grada da razreši imovinsko-pravnu situaciju njihovog prostora, jer je to preduslov za početak rekonstrukcije.
Nakon toga, portal Nova.rs je objavio zašto je nastao problem: u katastru nepokretnosti piše da je 2017. godine vlasnik pozorišnog foajea i sale postao Aleksandar Kajmaković, Aca Bosanac, Peconijev saradnik.
Javnost je reagovala, pokrenuta je peticija podrške „Buhi“, a predsednica Vlade Republike Srbije optužila je nedeljnik „Vreme“, televizije N1 i Nova S i dnevni list „Danas“ da brutalno lažu i da namerno manipulišu činjenicama. Tom prilikom, obećala je da će se lično zauzeti da problem najstarijeg pozorišta za decu bude rešen.
Čitajte dnevne vesti, analize, komentare i intervjue na www.vreme.com
Pripadnici Interventne policije legitimišu okupljene ispred Visoke zdravstvene škole u Beogradu, studenti tvrde da su izbačeni iz dvorišta
U Malom Mokrom Lugu u sredu popodne izbio je požar, a policija je saopštila da je lokalizovan. Nema ugroženih objekata
Čuveni most u Kosovskoj Mitrovici godinama je simbol podela. Vlasti Aljbina Kurtija bi da grade nove. Jedna šetnja Mitrovicom u kojoj se otkriva zašto Srbi otvaranje mostova vide kao albanski trijumfalizam
Porodica Radojčić iz Ašanje kod Pećinaca tvrdi da trpi pretnje, fizičke napade i policijske pritiske zbog političkih stavova i uspešnog biznisa s lubenicama
Konzorcijum firmi predvođen novosadskim Institutom za sanaciju konstrukcija proveravaće stabilnost krila A i D Železničke stanice u Novom Sadu, dok urušeni deo – krila B i C – zasad ostaje bez stručne provere. Vrednost ugovora iznosi 17,5 miliona dinara
Ekskluzivno: Istraživanje Slobodana G. Markovića i Miloša Bešića o stavovima beogradskih studenata u plenumu
Šta sve nismo znali o njima Pretplati seArhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve