
Auto-moto savez Srbije
Stanje na putevima: Dobri uslovi za vožnju, nema zadržavanja na granici
Mokrih kolovoza više nema, jedino ih treba očekivati na jugu i jugoistoku gde su još uvek mogući kratkotrajni pljuskovi
Marković, Radonjić i Romić izjavili su da nisu krivi i da nisu izvedeni dokazi da su učestvovali u ubistvu Ćuruvije, niti ko je i zašto izvršio taj zločin. Tvrde da su u otvaranje sudskog postupka bili uključeni neki mediji i vaninstitucionalni centri finansirani iz inostranstva
Danas je održan drugostepeni postupak protiv četvorice nekadašnjih pripadnika Službe državne bezbednosti Radomira Markovića, Milana Radonjića, Ratka Romića i Miroslava Kuraka, prvostepeno osuđenih za ubistvo novinara i vlasnika „Dnevnog Telegrafa“ Slavka Ćuruvije 11. aprila 1999. godine.
U optužnici je navedeno da je ubistvo počinjeno po nalogu NN osobe „iz najviših struktura vlasti“.
Specijalni sud je prvostepeno osudio Markovića i Radonjića na po 30 godina zatvora, a Romića i Kuraka na po 20 godina. Apelacioni sud nije prihvatio tu presudu, ocenivši da je Specijalni sud „prekoračio optužbu“.
Na današnjem drugostepenom postupku, zamenik tužioca za organizovani kriminal Milenko Mandić je, izlažući završnu reč, predložio da optuženi Radomir Marković, Milan Radonjić, Ratko Romić i Miroslav Kurak budu osuđeni na po 40 godina zatvora.
Marković, Radonjić i Romić danas su izjavili pred sudom da nisu krivi povodom optužnice koja ih tereti za ubistvo Slavka Ćuruvije. Rekli su kako nisu izvedeni dokazi da su učestvovali u ubistvu Ćuruvije, niti ko je i zašto izvršio taj zločin, uz tvrdnju da su u otvaranje sudskog postupka bili uključeni neki mediji i vaninstitucionalni centri finasirani iz inostanstva.
U završnoj reči, zamenik tužioca za organizovani kriminal Milenko Mandić je rekao da je Ćuruvija bio dominantan novinar, sa velikom medijskom podrškom. Hrabrost ga je koštala života, pošto je godinama beskompromisno iznosio svoj stav, čime je privukao pažnju RDB, kao državni neprijatelj, izjavio je Mandić.
Prema njegovim rečima, 1999. godine je Ćuruvijina medijska aktivnost bila praktično uništena.
Nije utvrđen bezbednosni razlog za praćenje Ćuruvije. U vreme bombardovanja bio je angažovan najjači centar RDB bio angažovan da prati Ćuruviju, iako on nije imao mogućnost da deluje u javnom prostoru, izjavio je Mandić.
S.Ć.,/FoNet
Čitajte dnevne vesti, analize, komentare i intervjue na www.vreme.com
Mokrih kolovoza više nema, jedino ih treba očekivati na jugu i jugoistoku gde su još uvek mogući kratkotrajni pljuskovi
Moji stavovi poznati su svakome tko čita naše novine i portal. Oni, svakako, nisu tajna ni za RTS. Zato me je profesionalno i ljudski pogodilo da moj komentar, u kojem osuđujem tagetiranje urednika i novinara Javnog servisa, ova kuća iskoristi da preko mene zabije nož u leđa „Vremenu“
„Vreme“ je osudilo objavljivanje ličnih podataka i targetiranje novinara i urednika Radio-televizije Srbije, a ne studentsku blokadu RTS-a
U toku je peti dan blokade zgrada Radio-televizije Srbije u Takovskoj ulici u Beogradu i na Košutnjaku. Javni servis je bio prinuđen da promeni programsku šemu, a kako navode, rade u najtežim uslovima do sada. Podneta je i krivična prijava protiv studenata koji blokiraju zgrade RTS-a
RTS je podneo krivičnu prijavu protiv studenata u blokadi koji od 14. aprila blokiraju zgrade u Takovskoj i na Košutnjaku, saopštili su iz javnog servisa
Vučić i Šešelj: Gde ja stadoh, ti produži
Povratak radikalskog nasilja Pretplati seArhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve