
Zvučni top
DS: Krivična prijava protiv Vučića zbog „pucanja na građane Srbije“
Predsednik Demokratske stranke Srđan Milivojević označio je upotrebu soničnog ili akustičnog oružja 15. marta kao „teroristički akt“
Imovina Rusa koji se nalaze na zapadnom spisku pojedinačnih sankcija zamrzava se u Crnoj Gori. Pre nekoliko dana Podgorica je onemogućila Lavrovu da prođe kroz crnogorski vazdušni prostor. Evropska unije je zadovoljna kako se Crnogorci usaglašavanju sa njenom politikom
Crna Gora je u petak zamrzla 44 nekretnine sankcionisanih ruskih državljana, prenosi RTCG. Ministar unutrašnjih poslova Filip Adžić konstantovao je da je Crna Gora na liniji “stoprocentne usaglašenosti sa spoljnom i bezbednosnom politikom Evropske Unije, što je demonstrirano prilikom najavljene posete šefa ruske diplomatije Sergeja Lavrova Beogradu. Zvaničnici EU pozdravili su ovu odluku.
Zaplena se odnosi na 44 nekretnine u vlasništvu 34 ruska državljana koji su pod sankcijama, Uprava za katastar i državnu imovinu donela je rešenja kojima je njima ograničeno raspolaganje imovinom u Crnoj Gori.
Potparol Evropske Unije Peter Stano pozdravio je “potpuno” usklađivanje Crne Gore sa spoljnom i bezbednosnom politikom EU, uključujući “restriktivne mere i njihovu praktičnu primenu”, što se pokazalo i u “zabrani preleta Lavrovljevog aviona”.
Kada je Lavrov trebao realizovati svoj dolazak u Beograd, Crna Gora je pored Severne Makedonije i Bugarske zatvorila svoj vazdušni prostor za njegov avion. Kremlj je oštro osudio ovaj potez Crne Gore.
Sankcije Rusiji Podgorica je uvela još 8. aprila, ali samo formalno – jer do kraja istog meseca praktično nije postojala Vlada. Prethodna, kojoj je nepoverenje izglasano u februaru, odbijala je da ih uvede, te je tadašnji potpresednik Vlade Dritan Abazović presedavajući Političkom Komisijom samo načelno usaglasio Crnu Goru sa sankcijama, ali bez stvarne realizacije.
Sazivanjem Skupštine i izborom manjinske Vlade otklonjene su sve prepreke sprovođenju u delo sankcija Rusiji. Premijer Abazović je više puta naglasio da je Crna Gora na identičnom putu kao i EU, što svakako podrazumeva i zajedničku spoljnu i bezbednosnu politiku.
F.M./FoNet
Čitajte dnevne vesti, analize, komentare i intervjue na www.vreme.com
Predsednik Demokratske stranke Srđan Milivojević označio je upotrebu soničnog ili akustičnog oružja 15. marta kao „teroristički akt“
Država preko institucije Saveta pokušava na privatnim fakultetima da zapreti studentima koji odbijaju da se vrate na nastavu
U državi u kojoj se istina selektivno koristi, granice između propagande i stvarnosti sve su tanje. Tako se ime Novaka Đokovića u pismu deteta Vučiću negde izgubi, srpsko „lj“ se uvuče u ruski izveštaj, a ljudi koji protestuju postaju krivci za ekonomsko stagniranje. Proteklih nedelja intenzitet neistina i zamena teza dostigao je novi nivo
Planirani sastanak ministara spoljnih poslova Sjedinjenih Američkih Država, Velike Britanije, Francuske, Nemačke i Ukrajine o rešavanju ukrajinske krize, koji je trebalo da se održi 23. aprila u Londonu, otkazan je u poslednjem trenutku
Plafon u seoskoj školi u Saranovu kod Kragujevca obrušio se u utorak, 22. aprila, a lokalni funkcioneri, iako su članovi naprednjačke vladajuće većine, za „Vreme“ kažu da krive izvođača radova - kragujevačku firmu "Sloga" koja se naprasno uzdigla od kada vlasnici druguju sa SNS-om
Vučić i Šešelj: Gde ja stadoh, ti produži
Povratak radikalskog nasilja Pretplati seArhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve