
Studentski protesti
Gde je i šta radi glavni “ćaci” iz 1996. godine?
“Ćacija” je bilo i na studentskim protestima 1996/1997. Kako je prošao Nemanja Đorđević zvani Krmača, paradni student Mire Marković, koji je „samo hteo da uči“
Premijer Srbije najavljuje da će biti još ostavki, o čemu će javnost biti obaveštena do kraja nedelje. On je poručio da za nesreću na Železničkoj stanicu u Novom Sadu neko mora odgovarati
Predsednik Vlade Srbije Miloš Vučević izjavio je da se do kraja nedelje očekuju vesti o novim ostavkama zbog nesreće u Novom Sadu i pozvao nadležno tužilaštvo da saopšti dokle se stiglo u istrazi, piše Direktno.
„Mislim da bismo do kraja nedelje mogli imati nove vesti po tom pitanju. Nije to pitanje trke sa vremenom, neko ispunjavanje norme. Svakako, kada o tome govorimo, govorimo o kratkim vremenskim okvirima. Ove odluke se donose hladne glave i ne mogu da budu nošene emocijama, koje su svakako prisutne „, rekao je Vučević novinarima u Čajetini.
Prema njegovim rečima, donošenje takvih odluka ne znači da se nešto tehnički „odrađuje“, već se donosi odluka po pitanju objektivne političke odgovornosti.
Vučević je pozvao Tužilaštvo da saopšti dokle se stiglo u istrazi.
„Hteo bih, kao i predsednik Republike, da zamolim, poštujući samostalnost tužilačke funkcije, da nadležno tužilaštvo izađe sa informacijama dokle se stiglo sa istražnim radnjama, da javnost Srbije dobije uveravanja da tužilaštvo radi na tome“, rekao je Vučević.
Dodao je da je veliko pitanje da li je do nesreće došlo pogrešnim činjenjem ili nečinjenjem ili je kombinacija i jednog i drugog, kao i da to nije pitanje političkog karaktera, već zahteva tehničku analizu.
„Svakako da je neko kriv. Neko mora krivično odgovarati. Neće biti lako tužilaštvu. Tužilaštvo mora da kaže dokle se stiglo. Mislim da je 36 ljudi saslušano. Dve nedelje će biti u petak kako se desila nesreća. Mi ćemo oko političke odgovornosti, koja nije subjektivna, razgovarati u narednim danima“, kazao je Vučević.
Gde je ministar Momirović?
Nakon tragedije u Novom Sadu, osim krivične, javnost u Srbiji traži i političku odgovornost. Do sada je ostavku podneo jedino aktuelni ministar građevinarstva Goran Vesić, dok njegov prethodnik Tomislav Momirović u danima od tragedije izbegava javnost.
Momirović je trebalo da se pojavi na dva događaja – na sednici Saveta za fer konkurenciju i na otvaranju Distibutivnog centra Metroa u Zemunu.
Ipak, on se nije pojavio a medijima nije javljeno zašto.
Momirović je, inače, od 2020. do 2022. bio ministar za građevinu i infrastrukturu, a upravo u tom periodu trajala je rekostrukcija Železničke stanice u Novom Sadu.
Podsetimo, predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da Vesićeva ostavka neće biti jedina. O ostavkama priča i premijer i bivši gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević.
Izvor: Direktno
“Ćacija” je bilo i na studentskim protestima 1996/1997. Kako je prošao Nemanja Đorđević zvani Krmača, paradni student Mire Marković, koji je „samo hteo da uči“
Ko u ponedeljak, 31. marta, gde i u koje vreme protestuje zbog napada nožem na dekanicu Filozofskog fakulteta u Nišu Nataliju Jovanović
Ruski operativci su navodno već stigli u Srbiju, dok američki FBI u odgovoru za „Vreme“ niti potvrđuje niti demantuje da je uključen u istragu huka i stampeda u Kralja Milana
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da će konsultacije o mandataru za sastav nove vlade početi u ponedeljak. Te "konsultacije" su, kao i prethodne, predstava za javnost. Šta o tome misli opozicija
Večeras je vanredni protest u Nišu, drugi ovog dana, povodom ranjavanja dekanke Jovak+nović. U Srbiji se protestovalo u mnogim gradovima
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve