
Novi broj „Vremena”
„Studentski pokret ima realne šanse da pobedi na izborima”
Studenti u blokadi traže raspuštanje Skupštine i raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora. Kakve su im šanse? To je naslovna tema novog “Vremena”
Krivična prijava, koju je protiv Jelene Tanasković podnela njena bivša firma „Prvi faktor“, završila je u fioci u policijskoj Službi za borbu protiv organizovanog kriminala. Ko je i zašto zakopao ovaj slučaj
Jelena Tanasković, direktorka „Infrastrukture železnice“, koja je pre dve nedelje uhapšena zbog pada nadstrešnice stanice u Novom Sadu kada je poginulo 15 ljudi, ranije nije bila optužena za finansijske malverzacije počinjene u privatnoj kompaniji „Prvi faktor“ koju je kao direktorka vodila, otkriva KRIK.
Krivična prijava, koju je protiv nje podnela njena bivša firma, završila je u policijskoj Službi za borbu protiv organizovanog kriminala (SBPOK) na čije čelo je došao Ninoslav Cmolić – suprug ministarke Irene Vujović koja je prijateljica i bivša šefica Jelene Tanasković. Tako policija nije proverila sve navode krivične prijave, nije ni saslušala Tanasković, a ipak je obavestila Tužilaštvo da kriminal nije izvršen, otkrivaju dokumenta do kojih je došao KRIK.
Ova firma, koja se bavila faktoringom odnosno otkupljivanjem i naplatom dugovanja, tvrdila je da ju je Tanasković oštetila za oko dva miliona evra. Uradila je to, prema navodima iz krivične prijave, tako što je zajedno sa saradnicima izmislila dugovanja 43 firme i zatim donela odluku da ih „Prvi faktor“ otkupi – iako je znala da ona ne postoje i da ne mogu da se naplate, piše KRIK.
Tanasković se sada suočava sa krivičnim postupkom zbog tragedije u Novom Sadu. Više tužilaštvo u Novom Sadu ju je označilo kao jednu od osoba odgovornih za ovaj događaj pošto je bila direktorka državnog preduzeća „Infrastruktura železnice Srbije” koje je pre pada nadstrešnice bilo nadležno za rekonstrukciju zgrade železničke stanice. Ona se trenutno nalazi u kućnom pritvoru.
Izvor: KRIK
Studenti u blokadi traže raspuštanje Skupštine i raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora. Kakve su im šanse? To je naslovna tema novog “Vremena”
Iz Moskve, predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da se na vanredne parlamentarne izbore neće dugo čekati
Posle pauze na aerodromu u Bakuu i čekanja dozvole za nastavak leta, avion kojim leti predsednik Aleksandar Vučić, sleteo je u glavni grad Rusije
Evropski parlament usvojio je rezoluciju u kojoj se ocenjuje da Srbija, uprkos određenom napretku, i dalje mora da prevaziđe značajne prepreke na putu ka EU
Studenti u blokadi svih univerziteta u Srbiji ne traže više samo moralnu podršku – traže političku odgovornost. Zahtev za vanredne izbore podržale su i opozicione stranke, ali ostaje ključno pitanje: kako naterati vlast da popusti i da li postoji način da se izbori zaista održe pod fer uslovima?
Studentski zahtev za raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora
Istorijska šansa Srbije Pretplati seArhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve