img
Loader
Beograd, 20°C
Vreme Logo
  • Prijavite se
  • Pretplata
0
  • Najnovije
  • Politika
  • Ekonomija
  • Društvo
  • Svet
  • Kultura
  • Mozaik
  • Komentar
  • Štampano izdanje
  • Arhiva
  • Njuzleter
  • Podkast
  • Najnovije
  • Politika
  • Ekonomija
  • Društvo
  • Svet
  • Kultura
  • Mozaik
  • Komentar
  • Štampano izdanje
  • Arhiva
  • Njuzletter
  • Podkast

Latest Edition

Dodaj u korpu

Izjava nedelje

„Srbijo, zemljo moja!“

30. mart 2006, 04:14 Redakcija Vremena
Copied

Sreten Jocić, poznatiji kao Joca Amsterdam, posle smeštanja u Okružni zatvor ("Nedeljni telegraf")

„Nedeljni telegraf„,

u borbi protiv „bele kuge“, za svoje čitaoce pronalazi

100 razloga zašto ovog vikenda treba da napravite bebu:

1. Zato što će onda za Božić biti jedan anđeo više

2. Zato što će te onda imati nekoga ko će vam u starosti čitati „Nedeljni telegraf“

3. Jer bi bilo šteta da se u mnogim školama ne govori srpski jezik

4. Jer Bred Pit i Anđelina Žoli izgledaju tako srećno

5. Jer žena narednih devet meseci ima opravdanje za dobro raspoloženje

Azem Vlasi,

prištinski advokat i bivši politički funkcioner Kosova, odgovara na pitanje „Na čemu zasnivate svoje tvrdnje da Kosovo nikada više neće biti deo Srbije“:

„Pre svega na činjenici da Kosovo nikada nije ni bilo samo u sastavu Srbije.“

(„Glas javnosti“)

Slaven Batočanin,

„zvanično kralj čvaraka“, proizvođač i prodavac suhomesnatih proizvoda iz Valjeva, ovih dana je upisan kao vlasnik žiga „duvan-čvaraka“:

„Nisam ja to zaštitio da bih se obogatio. Neko je to morao da uradi. Ne možemo u svet tako na divlje, a bolje što sam to ja uradio, nego neko van Srbije.“

(„Glas javnosti“)

Dragana Katić,

voditeljka TV Pinka, „svoje depresije i padove leči kupovinom“:

„Godinama sam vozila stari jugo. Kada sam jednog dana uletela u kuću iznervirana jer se pokvario i stao, rekla sam ocu da se to ne bi dogodilo da vozim novi audi. On me je uhvatio za ruku i odveo do mog američkog plakara, dimenzija 2,70 sa 4,70, koji je bio pun odeće i rekao: ‘Ćerko, ovde je tvoj audi.’“

(„Blic plus“)

Sandra Lalatović,

voditeljka kviza „Najslabija karika“, „obožava meso i krompir-pire“. Kada prži meso svi u kući su na oprezu, jer:

„Zazvonio je telefon i ja sam se zavalila na kauč u dnevnoj sobi i pričala, pričala… U kuhinju me je vratio gust dim. Kada je Ivan stigao kući, servirala sam mu ugljenisano meso. Samo je izgovorio ‘ovo je zaista lepo’, i ja sam shvatila da mi nikada neće naći manu.“

(„Blic puls“)

Milivoje Ćirković,

fudbaler Partizana, zadobio je povredu kolena igrajući uz desnu aut liniju kao i dvojica njegovih suigrača:

„Ne znam šta da kažem. Možda je najbolje da pozovemo sveštenika da osvešta tu stranu terena. Onako, metar po metar. Čini mi se da bi nam jedino to pomoglo da nas povrede zaobiđu.“

(„Kurir“)

Danijela Vranić,

pevačica, „sama je dizajnirala gotovo svaki komad nameštaja u svom stanu“ , koji „ravnopravno deli sa iguanom Laletom“:

„Njemu je dozvoljeno da bude svuda gde i ja, pa čak i da se ušeta u moj krevet. Često se dešava da prespava tu, voli da se izležava na kožnoj garnituri, ali omiljena mesta su mu sudopera i terarijum. Slučajno sam otkrila da voli sudoperu. Prala sam sudove i on se sam sklupčao unutra. Pošto često putujem, vozim ga u Valjevo kod roditelja u kuću, gde se oseća odlično pošto na raspolaganju ima i dvorište. Kad ga stavim u automobil, voli da se zakači na suvozačevo sedište i svi policajci koji me zaustave toliko se prepadnu i zbune da mi nikada ne naplate kaznu.“

„Danijela čita isključivo pred spavanje, čak i kad je vrlo umorna. Ima mnogo knjiga iako se to ne vidi na prvi pogled“:

„Stan u kome živim nije dovoljno veliki za sve moje stvari. Sve što imam u plakarima je. Ima ih mnogo, ali tačno znam gde se šta nalazi. Možda orman nije uobičajeno mesto za knjige, ali jednostavno nemam gde da smestim posebnu policu za njih. Ikone više volim da držim u srcu, nego na zidovima. Uživam da čitam verske spise pred spavanje. Danju nemam potreban mir za to. Stalno zvone telefoni, a ja ne volim da budem nedostupna. Znam da sam uvek nekome potrebna i žao mi je da isključim zvona. Stvarno volim da telefoniram, ponekad sam u stanju da po ceo dan to radim i čak uopšte ne primetim da se smrklo.“

(„Glorija“)

Vesna Pešić,

političarka, priča:

„Išli smo i u izborne kampanje zajedno, a kad je čovek u poslu od ujutro do uveče, najčešće u restoranu naruči roštilj. Sećam se da sam 1998. sa Zoranom Đinđićem i Nebojošom Čovićem gostovala na niškoj Televiziji 5. Tada je gradonačelnik Niša bio Zoran Živković. Posle emisije su nam on i njegovi saradnici priredili večeru. Sto je bio pretrpan ovalima s roštiljskim specijalitetima koji su primamljivo mirisali. Nas troje smo bili umorni od puta i televizijskog nastupa i, čim smo seli za sto, počeli smo da jedemo. Tek posle nekoliko minuta primetili smo da nas Nišlije samo gledaju. Kad smo ih pitali zašto se i oni ne posluže, Živković nam je odgovorio da tog dana svi poste. Moram da priznam, volim roštilj, a ni Đinđić nije bio vegetarijanac.“

(„Glorija“)

Aleksandar Matić,

„šarmantni student Beogradskog univerziteta“, saopštava podatke o vremenu na TV B92 na „nekonvencionalan način“:

„Prvi susret sa kamerom prošao je kao prvi sastanak sa devojkom. Glumio sam šmekera, a bio sam mnogo uplašen. Od tada bolje od Vujaklije znam značenje reči tahikardija.“

Kako se to radi u svetu?

„U Italiji, na primer, prognozu govori kapetan u italijanskoj mornarici. Ako takav autoritet kaže da je sunčano, može da bude i provala oblaka, nosićete naočare za sunce. Bitno je privlačiti pažnju.

Jednom mi je zasmetalo što poslanici traže prevremeni odlazak u penziju i, umesto da pišem grafit na Skupštini, svoje mišljenje sam ukomponovao u prognozu. Tako sam dobio ideju kako da pobegnem od stereotipnih vremenskih prognoza.“

(„TV revija“)

Snežana Stojković,

„jedna od najbolje obučenih Beograđanki, supruga legendarnog Piksija“, priča:

„Na kraju svake sezone odeću perem, dajem na hemijsko čišćenje i odlažem u specijalne kese, da bi potpuno sveža dočekala novu. Nisam u fazonu da svake godine obnavljam celokupnu garderobu. S vremena na vreme orman samo oživim nekim detaljem: kaišem, maramom, tašnom. Naginjem engleskoj modi. Uzori su mi Sijena Miler i Kejt Mos. Njima sve dobro stoji. Fascinira me japanski stil. Tamo na ulici možete svašta da vidite. Sve je dozvoljeno. Mladi su raznoliko odeveni. I kosa im je raznobojna. Stranci su potpuno zadivljeni, stalno škljocaju aparatima. S druge strane, na venčanjima, sastancima, ceremonijama, ručkovima i gala večerama postoji strogi kodeks odevanja. Žao mi je što kao tinejdžerka nisam odrasla tamo, jer bih mogla da eksperimentišem do krajnjih granica.“

(„Glorija“)

Miloš Aligrudić,

šef poslaničkog kluba DSS-a, govori u čemu je razlika između minuta ćutanja u deset časova, što je uradio SPS, i drugog minuta ćutanja u kome su učestvovali SRS, SPS i DSS:

„U tome što je moje duboko uverenje da se ne može dva puta ista stvar učiniti u istom domu. Mi smo se opredelili da u početku ne dođemo, ne možemo da očekujemo ili pretpostavimo da će to neko svaki put da traži, niti smo dužni da po bilo čijoj komandi ustajemo sa svojih sedišta. Naša pozicija i držanje u Skupštini Srbije pokazali su naš stav i to je to.“

(B92)

N.N.

sagovornik „Kurira“, služio je vojsku u Gospiću, u Lici, pre 39 godina sa premijerom Srbije Vojislavom Koštunicom:

„Uvek spreman da pomogne prijatelju u nevolji, skroman, tih, u pravilu je najrevnosnije ispunjavao sva naređenja starešina. Bio je krajnje disciplinovan i uzoran vojnik, iako je vojnički život u Gospiću bio izuzetno težak. Svi ga pamtimo kao odanog prijatelja.“

„Uz sve najbolje o premijeru, njegovi drugovi često su znali da prepričavaju jednu anegdotu iz perioda dok su još bili na obuci, a u kojoj je Koštunica dobio zadatak da glumi mrtvog vojnika“:

„Voja legne i uopšte se ne mrda. Vežba se završi, a on i dalje leži. Nismo imali druge nego da ga dižemo.“

(„Kurir“)

Copied

Međuvreme

Šta se zbiva u zemlji i svetu, šta ima u novinama i kako provesti vreme?
Svake srede u podne Međuvreme stiže elektronskom poštom. To je sasvim solidan njuzleter i zato se prijavite!

Više iz rubrike Ljudi i vreme

VREME BR 279. 24. FEBRUAR 1995.

25.februar 2019. Milan Đorđević

Polemike: Crna pedagogija

Ovi salonski ultraši i naci-manekeni dali su svoj "patriotski" prilog mobilizaciji naciona i medijskoj ratnoj halabuci

Izjava nedelje

06.novembar 2013.  

»Mala su Veljina prsa da primi sva odlikovanja koja je zaslužio«

Patrijarh Irinej, uručujući Velimiru Iliću Orden Svetog Stefana Prvovenčanog ("Blic")

Izjava nedelje

30.oktobar 2013.  

»Ako su udovici Josipa Broza, kako sada mnogi tvrde, posle smrti bila ugrožena građanska prava, šta onda reći za Jelicu Mihajlović?«

Saopštenje SPO, "povodom državnih počasti uz koje je sahranjena udovica Josipa Broza Tita", u kome se traži od države da se oduži i supruzi Draže Mihajlovića ("Večernje novosti")

Izjava nedelje

23.oktobar 2013.  

»Kao dečak sa beogradskog asfalta bio sam pretučen 50 puta, nekoliko puta jedva sam preživeo i u Zagrebu i u Splitu i ovamo i onamo. Pa šta?«

Aleksandar Vučić, lider SNS-a ("Alo")

Izjava nedelje

16.oktobar 2013.  

»Đilas želi da izbor za mesto gradonačelnika predstavi kao bitku dva ovna na brvnu, od kojih je jedan on, a drugog nastoji da izazove u nekim suparničkim redovima.«

Zorana Mihajlović, potpredsednica SNS-a ("Kurir")

Komentar

Komentar

Novosadski taoci režima: Ko ruši državu, a ko je brani

Režimska odmazda biće strašna ako otpor posustane. Sada hoće da utamniče ljude koji su čavrljali o rušenju vlasti jer su time tobože rušili državu. Ali, državu je oteo i srušio režim, odavno

Nemanja Rujević

Država i kultura

Skadar na Bojani: Da li će beogradska Filharmonija opet izvisiti za zgradu

Ministarstvo za javna ulaganja podnelo je zahtev za građevinsku dozvolu za gradnju nove zgrade Beogradske filharmonije. S obzirom da se zna da je projekat preskup i da za njega nema para, deluje da je i ovo samo nova šarena laža

Sonja Ćirić
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić

Komentar

Izbora biti neće

Klecavo vrhovno biće uzda se u lokalne izbore u Kosjeriću i Zaječaru. Ne sme se zaboraviti da on 13 godina teškim otrovima zasipa naročito u provinciji, te da je detoksikacija dug i mučan proces

Ivan Milenković
Vidi sve
Vreme 1792
Poslednje izdanje

Studentski zahtev za raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora

Istorijska šansa Srbije Pretplati se
Paralelni univerzum Aleksandra Vučića

Padobranac na Floridi i ostala brukanja

Intervju: Veran Matić

Nepravda je ugrađena u sistem

Lični stav

Univerziteti i vlast – poslednja runda

Kultura sećanja

Dan pobede u Berlinu, 8/9. maj 1945.

Vidi sve

Arhiva

Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.

Vidi sve
Vreme 1792 07.05 2025.
Vreme 1790-1791 23.04 2025.
Vreme 1789 16.04 2025.
Vreme 1788 10.04 2025.
Vreme 1787 03.04 2025.
Vreme 1786 26.03 2025.
Vreme 1785 20.03 2025.
Vreme 1784 12.03 2025.
Vreme 1783 05.03 2025.
Vreme 1782 26.02 2025.
Vreme 1781 19.02 2025.
Vreme 1780 13.02 2025.

Međuvreme

Šta se zbiva u zemlji i svetu, šta ima u novinama i kako provesti vreme?
Svake srede u podne Međuvreme stiže elektronskom poštom. To je sasvim solidan njuzleter i zato se prijavite!

Vreme Logo
  • Redakcija
  • Pretplata
  • Marketing
  • Uslovi korišćenja
  • Njuzleter
  • Projekti
Pratite nas:

© 2025 Vreme, Beograd. Developed by Cubes

Mastercard Maestro Visa Dina American Express Intesa WSPAY Visa Secure Mastercard Secure