VREME BR 279. 24. FEBRUAR 1995.
Polemike: Crna pedagogija
Ovi salonski ultraši i naci-manekeni dali su svoj "patriotski" prilog mobilizaciji naciona i medijskoj ratnoj halabuci
Žarko Obradović, komentarišući rezultate izbora u Vrbasu (B92)
Leontina Vukomanović,
posle udaje preziva se Pat:
„Sa zadovoljstvom sam prihvatila Filipovo prezime jer smatram da porodica treba da ima zajednički imenitelj.“
(„Story“)
Filip Pat,
gitarista Pilota, potvrdio da Mlađan Dinkić, ministar za ekonomiju, svira sa tim bendom i „veoma ozbiljno shvata svoju ulogu u bendu, redovno dolazi na probe i sa puno energije vežba sa kolegama“:
„Mlađa je već svirao sa nama u Nišu, ali ga je malo ko prepoznao sa onim kačketom. Taj koncert je odlično prošao. On je odličan i kao kompozitor, producent i muzičar. Jako je bitna njegova uloga u bendu, potpuno je uključen u ceo rad. Mlađa i na bini ume da deli neverovatnu energiju koju poseduje. Ljudima je neshvatljivo da čovek, i pored jako odgovornog posla i sa puno obaveza u državi, može toliko da se posveti i bendu. On zaista uživa u tome što radi i jako je predan.“
Kakav je Dinkić sa kolegama iz benda:
„Potpuno je drugačiji, opušten je, nije autoritativan ni nadmen.
Bez obzira na to što je ministar, on je privatno potpuno opušten lik. Izuzetno ga cenim i poštujem. Stalno nas tera da vežbamo. A i ja imam izuzetnu podršku od njega, stalno me podstiče da se više ističem. Naravno, Kiki Lesendrić je broj jedan, ali Mlađa hoće da i mene izbaci u prvi plan. Pošto pevamo prateće vokale za istim mikrofonom, Mlađa me stalno gurka da pevam ja, a ne on. Pre neki dan smo preslušavali nove pesme, jer kod nas u bendu je bitno da se svi saglasimo šta ćemo snimati. Nismo znali koja je pesma čija i ispostavilo se da je ona za koju su se svi saglasili da je najbolja, bila Mlađina.“
(„Pravda“)
Indira Radić,
folk zvezda, uredila je svoj stan iz snova:
„Pored svih materijalnih stvari i stilskog nameštaja u koji sam dosta uložila, važno mesto u mom domu zauzimaju dva kamenčića koja se nalaze na noćnom stočiću u mojoj sobi. Skupljanje kamenja po plažama mi je hobi, a iako ih imam mnogo, ova dva su mi posebno draga. Jedan sam pronašla u blizini manastira Ostrog, gde sam ga i osveštala, dok mi je drugi poklonila jedna šestogodišnja obožavateljka, za sreću.“
(„Story“)
Mina Zimonjić,
manekenka i vlasnica modne agencije i supruga tenisera Nenada Zimonjića i majka blizanaca, priča o svom tipičnom danu:
„Posao mi je takav da nemam radno vreme i bez obzira na kom sam kontinentu, da li sam u kancelariji ili kod kuće, oko deset ujutru palim kompjuter i čitam poslovnu poštu. Desi se da ceo dan provedem za kompjuterom ili kraj telefona, ugovarajući odlazak nekog od svojih modela za inostranstvo dogovarajući angažmane za reklame… Trudim se da do 18 časova završim sve obaveze kako bih se posvetila dečici.“
Šta misli o ženama koje popularnost i ime stiču udajom za uspešne i poznate muškarce:
„Svako se snalazi kako ume i zna. Iskreno, poštujem svakog ko se trudi da nešto postigne, što je pošteno, dobro i lepo. Ja sam karijeru izgradila mnogo pre nego što sam upoznala Nenada. Dokazala sam se kao model, ali i kao direktor i vlasnik modne agencije. Da nemam svoju karijeru, kao supruga poznatog sportiste nikada ne bih istrčavala u medije.“
(„Blic Žena“)
Šta bi poklonili ruskom predsedniku?
Slavica Đukić–Dejanović,
predsednica parlamenta, bila je u prilici da vidi ruskog predsednika i spremila mu je i poklon:
„Poklon se sastoji iz dva dela – lični poklon, koji sadrži kravatu i notes, i državnički poklon, a to je amblem našeg grba.“
Aleksandra Janković,
poslanica Nove Srbije, ruskom predsedniku bi poklonila poljubac:
„To ne bi bio jedan, već tri poljupca, kako srpski običaji nalažu. I ja sam pola Ruskinja, jer je moj deda Aleksandar Rus, po njemu sam i dobila ime. Pored poljubaca, Medvedevu bih poklonila i šajkaču, jer je to naša tradicionalna kapa. Opanke mu ne bih dala zato što asociraju na cipele koje su bile namenjene za Bajdena.“
Danica Drašković,
urednica „Srpske reči“ i supruga lidera SPO Vuka Draškovća, Medvedevu bi darivala knjigu:
„Poklonila bih mu izdanja ‘Srpske reči’ iz edicije „Skrivena istorija“, koja rasvetljavaju istoriju Ravnogorskog pokreta i govore o desnom delu Srbije. Verujem da Medvedev voli celu Srbiju, a ne samo njen levi deo, pa bi bilo dobro da se upozna i s drugom stranom istorije na ovim prostorima, koja je do sada bila skrivana. Knjige koje bih mu darovala su Istorija Ravnogorskog pokreta i Knjiga o Draži, heroj ili izdajnik.“
Dejan Radenković,
poslanik SPS-a, takođe ima ideju :
„Uručio bih mu knjigu Šiptarski genocid nad Srbima u 20. veku, u izdanju Eparhije raško-prizrenske. Tu knjigu bih mu dao zato što predstavlja potresno svedočanstvo o šiptarskom genocidu koji se sprovodi nad Srbima, a koji se nastavlja do današnjeg dana.“
Dragan Todorović,
radikal, ruskom predsedniku bi za uspomenu poklonio grumen zemlje s Kosova Polja i zamolio ga da Rusija učini sve što je u njenoj moći da Kosovo ostane deo Srbije:
„Za nas je Kosovo sveta zemlja. Ako ono ne opstane, neće ni Srbija!“
Mićo Rogović,
poslanik SNS-a, „u stilu pravih srpskih domaćina, dragom gostu iz Rusije darovao bi ono po čemu smo u celom svetu poznati – srpsku šljivovicu“:
„Koliko smo zbog nje poznati u svetu, svedoči i podatak da se na engleskom jeziku rakija kaže šljivovica. Englezi su tu reč naknadno ubacili u svoj rečnik. Dao bih mu svoju rakiju, zlatarsko-novovarošku od 21 grad, koja je dobra i za lek i za piće. Pošto šljivovica ne ide na prazan stomak, takođe bih mu dao užičku pršutu i kajmak, kao i zlatarski sir, da ima i za njega i za Putina.“
(„Kurir“)
Andrija Milošević,
glumac i voditelj, govori zbog čega će „Survajver“
privući publiku u odnosu na druge rijaliti forme, poput „Farme“ ili „Velikog brata“:
„To se ne može porediti. ‘Survajver’ je dinamičan, u njemu takmičari moraju da se bore svakodnevno za ono što im treba, uslovi su surovi, oni gladuju danima, na otvorenom su i moraju da savladavaju najraznovrsnije poteškoće. Udaljeni su 15.000 kilometara od kuće i to je jedna od poteškoća. ‘Veliki brat’ je previše izopačen. To je odlika društva u kome živimo. Situacija je ista i kod nas i u svetu. Sve je postalo devijantno.“
(„Pravda“)
Radoš Bajić,
glumac i producent, prezadovoljan je zbog posete predsednika Tadića na snimanju njegove serije:
„Velika je čast i zadovoljstvo ugostiti prvog čoveka Srbije. Koliko ja znam, ovo je prvi put da predsednik države dolazi na snimanje neke serije. Smatram da to nije slučajno jer, osim velike popularnosti, razlog Tadićeve posete je i taj što ‘Selo gori…’ na najbolji mogući način promoviše srpsko selo, Šumadiju i celu Srbiju.“
(„Press“)
Jelena Jevremović,
pevačica, govori koliko je majčinstvo promenilo:
„Promenilo me je toliko da više niko ne može da me prepozna, pa ni ja samu sebe. I ne samo majčinstvo nego odlazak iz Srbije, veza sa Peđom i brak s njim. Peđa je, u stvari, taj koji je najviše uticao na moju promenu, ali samo nabolje. Prestala sam da pušim, živim potpuno zdrav i normalan život i maksimalno uživam u novoj meni. Majčinstvo je učinilo da dodatno sazrim, dalo mi ozbiljnost i potrebu da ispred svega i svih stavim našeg sina i mog supruga. Majčinstvo mi je dalo saznanje da postoji još jedna vrsta ljubavi.“
(„Stil“)
Sandra Perović,
filmska kritičarka RTS-a, kaže da ume da kuva, ali ne voli, jer je to gubljenje vremena, ali ipak:
„Najčešće spremam lazanje i razne vrste pasti, na prvom mestu napolitanu, koja se pravi sa sosom od paradajza, i njega sama spremam. Tu pastu sam naučila da kuvam kada sam pre mnogo godina gledala spot grupe Daft Punk na MTV-ju.“
Sandra Meljničenko,
„najpoznatija Srpkinja na planeti, od kada se udala za ruskog milijardera uživa u bajkovitom životu u kojem sve njene želje lako postaju stvarnost, a jedna od njih je da sledeće godine dobije potomstvo“, otkriva devojkama koje bi volele da su na njenom mestu da taj život nije lak:
„Svaki svoj dan osmišljavam, planiram i stvaram onakvim načinom života kakav nam oboma dolikuje jer mi imamo tri kuće u tri države i svaku stolicu i svaki tanjir izabrala sam sama.“
Kako je brak uticao na njen izgled:
„Kada smo se Andrej i ja upoznali imala sam svetlu kosu, upale obraze, a telo – kost i koža. Danas je moja figura ženstvenija, kosa mi je ponovo tamna i meni se to sviđa. Nadam se i njemu.“
(„Story“)
Gorčin Sojanović,
reditelj, nije već dve decenije režirao film, jer:
„Srpski film je mala bara u kojoj više nema krokodila, već samo nekih ameba, crvića i gnjidica, a ja ba nemam potrebu da se s njima mnogo mešam.“
Ana Ivanović,
„najlepša teniserka na svetu“, nema mnogo slobodnog vremena:
„Ne pamtim kada sam ove godine išla u šoping, ma koliko to čudno zvučalo. Iskreno, odavno nisam osetila pozitivno raspoloženje koje donosi kupovina krpica, ali nadam se da ću ubuduće imati više vremena za to.“
(„Večernje novosti“)
Igor Blažević,
„Jedan od najveselijih likova na muzičkoj sceni, prljavi inspektor Blaža“ na pitanje šta misli o estetskoj hirurgiji kaže: „Grudi ne bih dirao. Navikao sam da mi budu male.“
(„Stil“)
Ovi salonski ultraši i naci-manekeni dali su svoj "patriotski" prilog mobilizaciji naciona i medijskoj ratnoj halabuci
Patrijarh Irinej, uručujući Velimiru Iliću Orden Svetog Stefana Prvovenčanog ("Blic")
Saopštenje SPO, "povodom državnih počasti uz koje je sahranjena udovica Josipa Broza Tita", u kome se traži od države da se oduži i supruzi Draže Mihajlovića ("Večernje novosti")
Aleksandar Vučić, lider SNS-a ("Alo")
Zorana Mihajlović, potpredsednica SNS-a ("Kurir")
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve