„Vreme“ na aerodromu
Zašto su na aerodromu naplaćivali „Vreme“ 526 dinara
Cena nedeljnika „Vreme“ na aerodomu bila je 50 odsto viša - greškom trgovca
Zvaničnu odluku o održavanju ispitnog roka donose nastavno-naučna veća, a ona će se prema saznanju „Vremena” održati u drugoj polovini januara
Fakulteti su pod blokadom već mesec i po dana. Kako praznici prolaze, postavlja se pitanje da li će uopšte biti i januarskog ispitnog roka. Zahtevi studenata nisu ispunjeni, pa oni najavljuju nove proteste i nastavak blokada fakulteta.
Kako „Vreme” nezvanično saznaje za sada niko ne planira održavanje januarskog ispitnog roka, pa ga najverovatnije neće biti.
Sa Rektorata u Beogradu su rekli da ne mogu da daju nikvu informaciju jer je i Rektorat u blokadi.
Izvor „Vremena“ na to kaže da Rektorat svakako ne donosi tu odluku, već fakulti pojedinačno – zvaničnu odluku može da donese samo nastavno-naučno veće fakulteta, čije će sednice biti održane u drugoj polovini januara.
Na nekim fakultetima studenti su još krajem godine izglasali da ispitnog roka neće biti, te izvor među studentima za „Vreme” kaže da je odluka da nema nikakve nadoknade nastave dok su fakulteti u blokadi, što znači da neće biti ni održavanja kolokvijuma i ispita do daljnjeg.
„Danasu“ je nezvanično rečeno na Univerzitetu u Beogradu, da su na nekim fakultetima nastavno-naučna veća donela odluku o otkazivanju januarskog roka, negde su to učinili dekanski kolegijumi, ali je sigurno da dok traju blokade nema uslova da se održi ispitni rok jer pre toga treba da se nadoknadi izgubljena nastava, bar u skraćenom obliku, i da se završe predispitne obaveze.
„Danas“ saznaje i da bi sledeće nedelje trebalo da bude održana sednica Proširenog rektorskog kolegijuma Univerziteta u Beograd i da će se tada razgovarati o situaciji na fakultetima.
„Šaljiva” peticija za održavanje roka
U sredu se pojavila vest da je na sajtu Peticije online pokrenuta peticija za održavnaje ispitnog roka na svim fakultetima u Srbiji. Ova peticija je dok je pisan ovaj tekst imala samo 645 potpisa.
Neki od potpisanih su „Ante iz Zagreba” koji je napisao: „Ja bi franjevcu Aleksandru da čestitam katolički Božić” i „Donald T” sa komentarom o Grenlandu.
Neko je potpisao i Mariniku Tepić uz komentar: „Podržavam studente koji neće da protestuju, jer dok studenti protestuju ja ne dolazim do izražaja. Onda ja budem besna pa vičem na Dragana, a on se iživljava nad drugima.”
Niz je dugačak, pa je lako zaključiti da je veliki broj potpisnika peticije to učinio iz šale.
Cena nedeljnika „Vreme“ na aerodomu bila je 50 odsto viša - greškom trgovca
Isusova poruka je poruka pravde, piše za „Vreme“ bivši dekan Bogoslovskog fakulteta Vladan Perišić. Osvrće se i na „kukavičko“ ćutanje Crkve
Profesorka prava iz Velike Britanije govori za „Vreme" kako se njen tim izborio da dipfejk pornografija postane zakonom kažnjiva. Gde je tu Srbija
„Ukidamo trolejbuse koje vodi GSP da bismo uveli elektrobuseve koji su u vlasništu privatnika iz Obrenovca 'Strela' i to plaćamo 1.1 milijardu evra u narednih 20 godina", izjavio je u razgovoru za „Vreme" direktor Centra za lokalnu samoupravu Nikola Jovanović
Američki predsednik Džo Bajden proširio je opseg sankcija zbog „destabilizacije” Zapadnog Balkana. Šta predviđaju izmene koje obuhvataju i punoletnu decu sankcionisanih osoba
Ličnosti godine: Pobunjeni studenti, kolektivni intervju
Sada je red i na vas Pretplati seArhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve