Međutim, potraga je bila bezuspešna, a devojčica ni do danas nije pronađena.
Nakon deset dana od nestanka, uhapšena su dva radnika borskog „Vodovoda“ koji su osumnjičeni da su izvršili teško ubistvo tako što su devojčicu udarili službenim autom, a potom njeno telo ostavili na obližnju deponiju.
Potragu za devojčicom, obeležilo je i pravo „divljanje“ tabloida, koji su se utrkivali ko će grozniji naslov da napiše, prenosi danas.rs.
Pisane su laži i neistine, cureli su podaci iz istrage i tih dana je zaista bilo mučno gledati kako se od jedne velike tragedije pravi senzacija.
Ni čelni ljudi MUP-a nisu mnogo zaostajali za tabloidima. Tadašnji ministar unutrašnjih poslova Bratislav Gašić je nekoliko puta odlazio u Bor. Načelnik UKP Ninoslav Cmolić je tih dana išao na gostovanja sa televizije na televiziju, predsednik Vučić je, kao i uvek, prvi saopštio da je Danka Ilić ubijena.
Jedino od postupajućeg tužioca Višeg javnog tužilaštva u Zaječaru ni traga ni glasa, iako je on jedini koji je pozvan da odlučuje kako istraga treba da teče i koje informacije iz istrage mogu da se saopštavaju.
MUP je uveravao javnost da će telo devojčice biti brzo pronađeno, i da će istraga biti brzo privedena kraju. Ipak, dani su prolazili, a devojčica nije pronađena.
Smrt brata osumnjičenog
Onda se desio još uvek nerasvetljen slučaj, kada je u policijskoj stanici Bor preminuo brat jednog od osumnjičenih, koji je takođe bio osumnjičen da je pomagao bratu da sakrije telo devojčice. Iz policije je stiglo saopštenje da je osumnjičeni preminuo prirodnom smrću, ali je tužilaštvo ipak dalo nalog da se uradi obdukcija.
Obdukcija je po svemu sudeći pokazala da je osumnjičeni umro nasilnom smrću, što su neki mediji i objavili, ali tužilaštvo ni do dan danas ne želi da kaže javnosti šta piše u obdukcionom izveštaju, pod izgovorom da bi se time ugrozila istraga.
Od tada vlada muk. Potraga na terenu je potpuno obustavljena, MUP se ne oglašava, a od čelnika policije koji su prvih dana gostovali po televizijama, obećavali brzi završetak istrage, hvalili se opremom koju poseduje MUP, više nema ni traga ni glasa.
Dva meseca od nestanka devojčice, rezultat istrage je priznanje jednog osumnjičenog, sumnjiva smrt brata osumnjičenog, ni jedan materijalni dokaz i što je najvažnije devojčica nije pronađena.
Čak i priznanje jednog osumnjičenog može biti stavljeno pod znak pitanja, ukoliko se dokaže da je brat osumnjičenog ubijen prilikom iznude iskaza, što je i najizglednije da se dogodilo.
Ukoliko se nešto ne mrdne sa mrtve tačke, tužilaštvo će imati izuzetno težak zadatak pred sobom da dokaže delo koje je stavilo dvojici radnika vodovoda na teret.
15 porodica i dalje traži svoje najdraže
Centar za nestalu i zlostavljanu decu saopštio je da je subotu, 25. maj, Međunarodni dan nestale dece, posvetio dvogodišnjoj Danki Ilić koja je nestala 26. marta, istakavši potrebu za javnim registrom nestalih koji će razdvojiti punoletna i maloletna nestala lica.
Tim povodom, snimljen je spot u organizaciji Centara za nestalu i zlostavljanu decu, a koji je juče na društvenoj mreži X objavio Igor Jurić, osnivač Fondacije Tijana Jurić.
Igor Jurić za Danas kaže da je spot posvećen svoj nestaloj deci i podsetio da se kao nestale još uvek vode Barbara Vitez i Biljana Đorić.
U saopštenju Centar je naveo da je u Srbiji tokom prošle godine nestalo 1.525 dece, a pronađeno 1.510, što znači da 15 porodica i dalje traga za svojim najdražima.
Kako se navodi, najčešći uzroci nestanka u Srbiji su samoinicijativno bežanje od kuće ili ustanove socijalne zaštite zbog različitih razloga, kao što su mentalno zdravlje, zlostavljanje, pogotovo seksualno, neuspeh u školi ili ljubavni problemi. Ređi uzroci nestanka su otmice, bilo roditeljske ili od nepoznatih osoba, koje takođe mogu predstavljati ozbiljnu opasnost po život deteta.