
Priča iz života
Slovenci u Beogradu: Zašto ste to dozvolili
Najčešće pitanje koje su mi postavljali gosti iz Ljubljane u obilasku Beograda koga vole i tvrde da ima ono što niko nema, bilo je – zašto ste to dozvolili
Hiljade građana okupilo se u centru Kragujevca da dočeka studente koji su danima pešačili ka tom gradu. Studenti su se u srce Srbije uputili iz tri pravca – sa zapada, severa i juga
Hiljade ljudi okupilo se u Kragujevcu da dočeka studente koji danima iz više pravaca marširaju ka tom gradu. U prvoj prestonici Kneževine Srbije, gde je 15. februara donet i prvi ustav u srpskoj istoriji, na Sretenje će biti održan petnaestočasovni protest.
„Sretnimo se na Sretenje“, poručili su studenti.
Prvi stigli biciklisti
Ulice Kragujevca su pune, a građani su se poređali duž puteva kako bi pozdravili studente. Za njih je u Kragujevcu pripremljen i crveni tepih.
Prvi su stigli biciklisti, a zatim i maratonci koji su 14. februara ujutro krenuli ispred Hrama Svetog Save. Nakon prolaska kroz crvenu vrpcu i emotivnog dočeka i zagrljaja, oni su razmenili majice sa kolegama koji su pre nekoliko dana iz Kragujevca dotrčali u Beograd kako bi studentima uručili pozivnicu na protest.
Osim crvenog tepiha, maratoncima su uručene i medalje i cveće, a čuli su se i bubnjevi i skandiranja građana. Za njih je upriličen i vatromet.
Stigla zapadna, pa beogradsko-novosadska kolona
Nakon maratonaca, oko 21 čas je u Kragujevac došla „Zapadna kolona“ – studenti iz Užica, Čačka, Novog Pazara i Kraljeva. Oni su dočekani uz ovacije, skandiranja i baklje.
Dok su prevaljivali poslednje metre do centra, građani su im osvetljavali put svetlima telefona. I za ovu grupu studenata priređen je vatromet.
Nešto posle 21 čas u Kragujevac je stigla kolona iz Beograda i Novog Sada. I oni su dočekani euforično, pošto su prepešačili više od 130 kilometara.
Na čelu kolone bio je transparent „Došlo je Sretenje, kad će ispunjenje“, piše portal N1.
Poslednji su stigli studenti iz Niša, oko 22 časa. Kragujevčani su ih dočekali uz vatromet.
Najčešće pitanje koje su mi postavljali gosti iz Ljubljane u obilasku Beograda koga vole i tvrde da ima ono što niko nema, bilo je – zašto ste to dozvolili
Posle postavljanja zahteva početkom februara, zaposleni u pravosuđu, pre svega članovi Sindikata sudske vlasti, od ponedeljka 5. maja stupili su u štrajk - do ispunjenja zahteva
Blokada Radio-televizije Srbije je završena, ali deo zaposlenih otvorenim pismom od rukovodstva traži odgovore na niz pitanja o neobjektivnom izveštavanju
„Program druge komemoracije 3. maja osmišljen je kroz dve celine – jednu posvećenu sećanju, drugu društvenoj odgovornosti“
Deo građana Srbije okupio se ispred Skupštine gde se već danima nalaze postavljeni šatori. Na pitanje reporterke „Vremena“ zašto su se danas okupili, nisu želeli da odgovore
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve