Na društvenim mrežama i medijima poslednjih meseci stalni su natpisi urušavanja i prokišnjavanja plafona i slično. Jedan od poslednjih je i prokišnjavanje palfona na Železničkoj stanici na Novom Beogradu odakle je lila voda.
Prošle nedelje mediji su pisali i o urušavanju plafona na Novom Beogradu pored vrtića “Maja” – jedne od najvećih predškolskih ustanova.
Pored toga u KBC Bežanijska kosa obrušio se deo plafona i lakše povredio medicinsku radnicu.
Zatim, pao je plafon u nedavno renoviranoj OŠ „Karađorđe“ u selu Saranovo kod Rače.
Moglo bi još da se nabraja. Kako je bilo radnije u vremenu pre pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu?
Padali i novi i stari plafoni
Dan pre nego što se urušila nadstrešnica u Novom Sadu, na Pravnom fakultetu u Beogradu studentkinji je propala noga kroz pod.
Sa Pravnog fakulteta su tada saopštili: “Koleginica je, u želji da iskoristi jednu od plastičnih utičnica koje se nalaze na podu galerije čitaonice Pravnog fakulteta nehatno nagazila na plastičnu utičnicu. Tom prilikom je utičnica polomljena, upala je neznatno u pod, a preko utičnice je i koleginicino stopalo neznatno utonulo u pod galerije čitaonice. Pod pritiskom je sa poda galerije, tj. plafona čitaonice (gledajući iz prizemlja) pao manji komad maltera na drugu koleginicu koja je u tom trenutku učila u delu čitaonice u prizemlju“.
U Ekonomskoj školi u Leskovcu se obrušio plafon ubrzo nakon početka školske godine.
Potom, u Zemunu se u julu u Tržnom centru „BN BOS“ urušio deo plafona sa prvog sprata.
U jednom od toaleta u Osnovnoj školi „Branko Radičević“ u Bujanovcu pao je deo plafona.
Moglo bi se tako još nabrajati, a neke navedene situacije su iz 2024. pre pada nadstrešnice. Međutim, pisanja medija i objave na društvenim mrežama na ovu temu zastupljenije su nego ranije.