Gafovi srpskih voditeljki postali su sve učestaliji, a tako su i sve veća razonoda za korisnike društvenih mreža. Gotovo su neizbežni u programima uživo, a neki od njih vremenom su postali deo televizijske istorije
Novinarka Zorana Nikoletić je u Dnevniku koji se emitovao 17. juna započela prognozu vremena u Srbiji za naredni dan, ali je u pola rečenice zastala i izgovorila: „Jao Bože“! Prilog je nakon toga završen, a voditeljka Dnevnika RTV je odjavila ovu informativnu emisiju.
Ovakve greške se gotovo redovno dešavaju. Simpatičan gaf voditeljke RTV-a, na osnovu mišljenja rukovodstva ove televizije, bio je dovoljan da ona ostane bez posla.
Reakcija voditeljke bila je samo odgovor na grešku drugih ljudi. Pogrešan prilog otišao u emisiju, za šta je okrivljena samo mlada novinarka koja je na ovoj televiziji svega dve godine.
Umesto da ovaj snimak postane još jedno čudo od tri dana, u javnosti se vodi polemika da li je ovaj lapsus bio dovoljan za otkaz.
Ipak, mogo gora greška otišla je u etar zimus u programu RTS-a. Dok je javni servis obaveštavao gledaoce o smrti košarkaškog trenera, na ekranu iza voditelja sve vreme je stajala slika trenera Crvene Zvezde Vladana Milojevića. Niko sa javnog servisa nije ispravio ovu grešku, niti se izvinio, iako je bila daleko veća od gafa mlade voditeljke RTV-a.
Printskrin / RTVKadar iz sporne vremenske prognoze
Najpoznatiji gafovi
Ukoliko se napravi osvrt na dugogodišnji niz lapsusa voditelja i voditeljki raznih medijskih kuća, primetićemo da je bilo i gorih lapsusa, a jedina i potpuno opravdana reakcija na njih- smeh i simpatije publike.
Jedan od mnogih takvih lapsusa napravila je i voditeljka RTS-a Gordana Stijačić. Naime, kada je izveštavala o smrti repera Kulija, govorila da je on najveću slavu postigao numerom „Gangsta’s Paradise“ iz 1995. godine, za koju je dobio i Gremi, napravila je nesrećan izgovor naziva pesme (Gang staz paradajz), te je tako vest o Kuliovoj smrti postala viralna na domaćim društvenim mrežama.
Voditeljka televizije Prva nasmejala je mnoge nakon što je u programu napravila lapsus izveštavajući o nimalo veseloj temi – smrti episkopa zahumsko-hercegovačkog Atanasija.
Ona je tako u programu umesto „zahumsko–hercegovački“, rekla „zemunsko–hercegovački“ i vrlo brzo osvanula na društvenim mrežama.
Voditeljkama informativnog programa na televiziji Pink dešavali su se razni gafovi.
Jedan od njih nastao je permutacijom, pa je vest na kraju ličila na crni humor. Naime, voditeljka je pobrkala pojmove „spaliti” i „spasiti”, pa je vest zvučala ovako: „Vatrogasci su jutros na Vračaru spalili sedmogodišnju devojčicu.”
I naravno, lapsus koji potiče sa jedne lokalne televizije postao je poznat širom Srbije. Voditeljka očigledno nije znala da je u etru, te je usred prenosa uživo uzviknula: „Draganče, isključuj muziku”:
Šta se zbiva u zemlji i svetu, šta ima u novinama i kako provesti vreme?
Svake srede u podne Međuvreme stiže elektronskom poštom. To je sasvim solidan njuzleter i zato se prijavite!
Građani širom Srbije su simboličnom petnaestominutnom tišinom odali poštu poginulima na novosadskoj Železničkoj stanici 1. novembra. Iako je u medijima bliskim vlasti akcija predstavljena kao „nasilje“, u Leskovcu su se protestu pridružili i gradonačelnik Goran Cvetanović, član SNS-a, i direktori javnih preduzeća
Nakon pobune univerzitetskih profesora protiv zakonskih izmena koje bi omogućile da ministar obrazovanja po sopstvenom nahođenju stranim fakultima dodeljuje dozvolu za rad, Vlada je povukla svoj predlog. Vučić je zbog toga bio baš ljut. Šta je sve bilo sporno u Predlogu zakona
Kako je moguće da brzi voz iz Beograda za 12 časova stigne tek do Valjeva? Problemi na pruzi, neorganizovanost, kvarovi i manjak informacija napravili su od jednog običnog putovanja pravu dramu
Buru u prosveti izazvala je najava dolaska stranih fakulteta bez akreditacije, zbog čega je Univerzitet u Beogradu zapretio „privremenom obustavom rada“. Vlast je ubrzo popustila, a premijer Vučević je saopštio da se predlog zakona povlači „zbog nezapamćenih pritisaka i ucena“. O problemima u prosveti u novom broju „Vremena“ govore bivša rektorka Ivanka Popović i bivši ministar prosvete Srđan Verbić
Kako se, na prvi znak da se otpor može organizovati drukčije nego mirnim šetnjicama, sad najednom vlast i njeni telali dosetiše da „batina ima dva kraja“?
Ministar kulture Nikola Selaković mora da bira između zakona i interesa investitora koji hoće da ruše Generalštab, a koji očigledno zastupa predsednik Vlade Republike Srbije Miloš Vučević
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Šta se zbiva u zemlji i svetu, šta ima u novinama i kako provesti vreme?
Svake srede u podne Međuvreme stiže elektronskom poštom. To je sasvim solidan njuzleter i zato se prijavite!