Jedan od nosilaca izborne liste SNS „Aleksandar Vučić – Beograd sutra“ Saša Borojević završio je Mašinsku školu „Prvi maj“, dok je Višu ekonomsko-komercijalnu školu i Fakultet za uslužni biznis završio u Novom Sadu.
Saša Borojević je, inače, po sopstvenim tvrdnjama „borac za prava deteta”, a ujedno i osnivač UMS škole za talente i srednje škole Art i Media. Portal Raskrinkavanje piše i da sa poslovnim partnerom Željkom Mitrovićem ima i firmu United Games, koja je u blokadi od sredine 2016. godine.
Međutim, svoju karijeru izgradio je na društvenim mrežama i medijima sa nacionalnom frekvencijom.
Proslavio se tokom pandemije koju je više puta nazivao „plandemijom“ insinuirajući da iza nje stoji neka veća ideja i da nije slučajna. Tada je upozoravao vakcinisane da ne lete avionom i tvrdio da je predsednik Haitija ubijen jer je odbio da primi vakcinu.
Kao česti gost i samozvani stručnjak pokriva sijaset tema, a poslednja se odnosila na nestanak devojčice Danke Ilić. On je 27. marta dok je istraga još bila u toku, rekao da je „ubeđen da je u pitanju otmica, a ne nestanak“. Uz to tvrdio i da se „crveni pik-ap danima pojavljivao po Boru i delio deci slatkiše“.
On je ranije prenosio informacije da se u Francuskoj legalizuje pedofilija, kao i da iza Amber Alert sistema zapravo stoje pedofili.
Stručnjak za porodične vrednosti
Borojević je u imenu izborne liste SNS i drugih, i kandidat (21. mesto) za odbornika u ime udruženja građana „Porodični alarm“, koje se deklariše kao „inicijativa svih nas za spas mentalnog i duhovnog zdravlja dece”.
Ciljevi tog udruženja su, između ostalog, „vraćanje porodičnih vrednosti, morala i etike”, da se TikTok i Snapchat ukinu za decu ispod 16 godina, kao i da Jutjub bude pod kontrolom REM-a.
U inicijativi „Porodični alarm“ smatraju i da treba ozbiljno razmotriti pitanje ograničavanja pristupa internetu i društvenim mrežama za decu i mlađe maloletnike jer, kako tvrde, deca do 16. godine života „nemaju nikakvu potrebu da budu korisnici društvenih mreža“.
„Vreme” je poslednji put pisalo o Borojeviću krajem februara, kada je na svom Fejsbuk nalogu sa 33.000 pratilaca, targetirao vrtić u Temerinu zbog projekta o rodnoj ravnopravnosti.
On je tvrdio da je jednakost između dečaka i devojčica „indokrinacija dece“, a njegove tvrdnje izazvale su lavinu komentara, mahom pretnji i uvreda, usmerenim ka zaposlenima u toj predškolskoj ustanovi. Nakon toga mu se pridružio i Sindikat zaposlenih policije.
Hajka na albanskog pekara
Borojević je poznat i gledaocima Jutjub kanala Balkan Info, televizija Hepi i Pink, na kojima je često iznosio tvrdnje o nepostojanju klimatskih promena, dezinformacije o legalizaciji pedofilije u evropskim zemljama, anti-LGBT stavove, uz antiglobalistički narativ, otpor „korona merama” i vakcinama, ali i zalaganje za veterinarski ivermektin kao vid lečenje obolelih od kovida.
U proleće 2019. Borojević je na Pinku pokazao sliku mladog Albanca koji rukama pokazuje simbol „dvoglavog orla”, tvrdeći da je to vlasnik pekare „Roma” u Borči.
Iako će se ispostaviti da ta informacija nije bila tačna, u narednim danima je pravi vlasnik, Mona Đuraj, dobijao pretnje smrću, a pripadnici Levijatana su pekaru gađali svinjskim glavama.
Nije jasno koja profesionalna postignuća su kandidovala Borojevića za gradskog odbornika, ali svakako mu je je glavni adut broj pratilaca na mrežama, koje je okupio na osnovu opskurnih teorija o najosetljivijim društvenim temama.
Naizbornoj listi 110 kandidata
Na SNS izbornoj listi ima ukupno 110 kandidata.
Prvo mesto zauzima aktuelni predsednik Privremenog organa Beograda Aleksandar Šapić, na poziciji broj dva je član Socijalističke partije Srbije Nikola Nikodijević, dok je treća na listi neurolog dr Jelena Drulović.
Bivši teniser Janko Tipsarević zauzima poziciju broj šest, na osmom mestu nalazi se glumica Iva Štrljić, a na listi su i voditelj „Žikine šarenice“ Živorad Nikolić (14. mesto) i Branislav Milićević, poznatiji kao Branko Kockica (15. mesto).