Vlasnik Tvitera i serijski preduzetnik Ilon Mask, dao je intervju za britanski BBC u kome je istakao da bi prodao ovu kompaniju kada bi naišao pravi kupac.
Visok nivo bola
Mask je novinarima upravljanje Tviterom iskreno opisao kao „prilično bolno“, uporedivši ga sa vožnjom na rolerkosteru.
Drugi najbogatiji čovek na Forbsovoj listi je vlasnik i proizvođača automobila Tesla i raketne kompanije SpejsX, a Tviter je kupio za 44 milijarde dolara u oktobru 2022.
Upitan da li se kaje zbog kupovine Tvitera, Mask je odgovorio da je „nivo bola izuzetno visok“, ali i da „nije dosadno, već prilično uzbudljivo.“
„Zaista je bilo stresno poslednjih nekoliko meseci“, dodao je on, ali je rekao da i dalje smatra da je kupovina te kompanije bila ispravna. Rekao je da stvari idu „razumno dobro“, navodeći da je korišćenje platforme povećano i da „radi“.
Mask se požalio da je veoma opterećen poslom zbog čega ponekad spava u kancelariji, na kauču u biblioteci „u koju niko ne zalazi“.
Kompanija na nuli
Tokom intervjua bilo je i reči o odluci da se glavnom nalogu BBC-ja na Tviteru doda etiketa koja ga opisuje kao „medij koji finansira vlada“, o čemu je Mask rekao: „Znam da BBC generalno nije oduševljen time što ga nazivaju državnim medijem“.
Britanska korporacija kontaktirala je Tviter zbog oznake na zvaničnom nalogu kako bi se problem rešio „što je pre moguće“.
Što se finansija Tvitera tiče, Mask je rekao da je kompanija sada „skoro na nuli“, pošto se većina njenih oglašivača vratila, što bi trebalo da ohrabri budućeg kupca.
Rekao je i da je jedan od najtežih izazova bilo smanjenje broja radnih mesta sa oko 7000 u vreme kada je kupio firmu na oko 1500. Odlazak mnogih inženjera otkako je Mask kupio kompaniju izazvao je zabrinutost za stabilnosti platforme.
Mask je priznao neke greške, poput prekida u radu platforme.
Ali kaže da prekidi nisu dugo trajali i da platforma trenutno radi dobro.
S.Z./Fonet/Slobodna Evropa
Čitajte dnevne vesti, analize, komentare i intervjue na www.vreme.com