Reagovanje
Seksizam i cena knjige
Lajkovac – Festival ženskih tajni poznatih autorki, "Vreme" br. 1430
"Kako smo se dovijali za vize"; VREME 987
Čitam tekst, jasno mi je o čemu piše Tamara Skrozza, toliko jasno da mi je bukvalno muka od svake rečenice, iako je tekst savršen. Otprilike smo vršnjakinje, i još mi je bliži efekat tog osamnaestogodišnjeg viznorežimskog tajminga u životu.
Neću pisati o najzanimljivijim dolaženjima do vize, jer iz dna svoje duše mrzim pomisao na te beskonačne gnusne ponižavajuće događaje. Nikad ništa nisam toliko mrzela, da se skoro zabrinem od neukrotivosti i intenziteta tog doživljaja. Na sve sam uspela da se adaptiram, i koliko-toliko racionalno prihvatim stvarnost. Na ovoj tački sam, avaj, „okinula“. Ta sadistička tortura, diskriminacija i iživljavanje raznih službi i službenika kroz vreme i prostor je, nažalost, uspelo da stvori trajni crni pečat u mojoj ličnosti, tako da nikad nikom neću prepričavati svoje logoraške „anegdote“ iz redova za izlazak iz Sivog doma „Srbija“.
Osnovni razlog zbog koga pišem ovaj komentar jeste kraj teksta. O radosti.
Frapantno, ali nemam je! I vidim da nisam jedina. Da li sam to postala bolesna?
Možda, ne znam… Moja jedina emocija je: ogorčeno – hvala vam, nije trebalo. Kao Rundek, „za mene je već kasno“. Izgleda.
Ali budimo pozitivni – sada najzad mogu da krenem slobodna, kao tica, redom po mapi, u radosne posete svojim brojnim prijateljima i rođacima rasejanim tokom devedesetih po evropskim metropolama. Sreća, sreća, radost!!!
Lajkovac – Festival ženskih tajni poznatih autorki, "Vreme" br. 1430
Studentski zahtev za raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora
Istorijska šansa Srbije Pretplati seArhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve