Reagovanje
Seksizam i cena knjige
Lajkovac – Festival ženskih tajni poznatih autorki, "Vreme" br. 1430
"Nisam to nikad rekao"; "Vreme" br. 624
Nije mi jasno zašto profesor Kuljić piše da „nije obavio nikakav razgovor“ s novinarom „Vremena“. Gde je to pisalo? Ko je to tvrdio?
U „Vremenu“ broj 623 u antrfileu teksta „Juriš novih istina“ pod naslovom „Anti-antifašizam“ doslovce piše:
„Da li je danas u Srbiji na delu relativizacija fašizma? Na ovo pitanje postavljeno u emisiji ‘Peščanik’ (B92), dr Todor Kuljić daje slojevit odgovor.“
Jasno mi je, međutim, kako sam napravila lapsus calami: u dobrom delu pomenutog „Peščanika“ raspravljalo se o Dimitriju Ljotiću, o njegovom liku i delu, i nameri nekih ljudi u Smederevu da deo glavnog gradskog trga dobije njegovo ime. U tom kontekstu sam ponovo citirala reči profesora Kuljića iz te emisije:
„Današnji predsednik Jugoslavije se pre nekoliko godina u jednom intervjuu javno založio da se skine fašistička hipoteka s Ljotićevog imena jer je on, navodno, mnogo složenija ličnost nego što je kod nas predstavljeno. To se, uostalom, može naći na internet stranici DSS-a. Milan Nedić je na predlog današnjeg predsednika SANU uvršten u 100 najznačajnijih Srba. Ovaj anti-antifašizam vrha države i SANU samo je vrh masivnijeg ledenog brega čiju osnovu predstavlja mnogo šira struktura desničarske srpske savremene inteligencije.“
Dakle, u ediciju 100 najznačajnijih Srba je uvršten Milan Nedić, a ne Dimitrije Ljotić. Zbog ovog lapsusa u kucanju izvinjavam se akterima prepiske i čitaocima „Vremena“.
Lajkovac – Festival ženskih tajni poznatih autorki, "Vreme" br. 1430
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve