VREME BR 279. 24. FEBRUAR 1995.
Polemike: Crna pedagogija
Ovi salonski ultraši i naci-manekeni dali su svoj "patriotski" prilog mobilizaciji naciona i medijskoj ratnoj halabuci
Velimir Ilić, predsednik Nove Srbije i gradonačelnik Čačka ("Večernje Novosti")
Vesna Zmijanac,
estradna umetnica, i dan-danas priča sve najbolje o Miloradu Vučeliću: „Vučela je dobar čovek. Plakao je na našem rastanku. Ma, mnogo puta je on plakao. Zvao me je – Veco. Često mi je govorio: E, Veco, kad bi samo znala koliko sam riba maznuo na tvoje Jorgovane.“ Iziritirana zbog Vučelićevog skrivanja njihove veze pred Slobodanom Miloševićem, Vesna Zmijanac mu je jednom prilikom rekla: „Je l’ te sramota što si sa mnom? Evo ti telefon, zovi Miloševića i reci mu gde si bio… Jebo te on!..“ O povlačenju njenog imena po srpskom parlamentu, ponosno kaže: „Više su mene spominjali u Skupštini nego političare. Posebno sam zahvalna Tomislavu Nikoliću, koji mi je stalno pravio najbolju reklamu pred koncerte. Baš sam ga srela u Kragujevcu, posle jednog od mojih koncerata, prišla mu, rukovala se sa njim i rekla mu: Hvala ti, ko zna da li bi mi ovoliko naroda došlo na koncert da me ti nisi spominjao u Skupštini!“ („Profil“)
Vesna Vukelić Vendi,
pevačica, o svojoj vezi sa liderom radikala Vojislavom Šešeljom: „Voja je mnogo puta odlazio za skupštinsku govornicu iz moje postelje. Mene je najviše uzbuđivala njegova natprosečna inteligencija. On je jedan od retkih ljudi koji zna da vodi ljubav glavom, pa je zato izvanredan ljubavnik, iako mu se to po izgledu ne vidi. Ipak, na vreme sam shvatila da on i ja nismo za istu bračnu luku. Jednom prilikom mi je priznao da se razveo od žene samo zato što je „čuo“ da ga je varala dok je bio odsutan.“ („Profil“)
Momo Kapor,
književnik, o ženama: „Ja sam se čitavog života otimao za nečiju ljubav i raznim ženama dokazivao da treba da budu baš sa mnom… Zaključio sam da žene, pre svega, vole dobar seks. Za sve mlađe od 60 godina sve ostalo je bespotrebno gubljenje vremena… Da se nešto čudno sa mnom događa, video sam prvo po tome što su me prvo interesovale one koje su mi mogle biti ćerke, a posle i unuke.“ („Profil“)
Jasna Milenković Jami,
pevačica, posle dugogodišnjeg demantovanja veze sa Milom Đukanovićem, konačno progovorila:
„Milo je savršen muškarac…Voleo je da me gleda i da me sluša… Njegova žena je to, valjda, i sama shvatila, pa je u jednom periodu nosila frizuru istu kao moja. Ali, nije imalo efekta. Jedna je Jami!“
(„Profil“)
Saška Karan,
pevačica, na primedbe da sve više podseća na Zoricu Brunclik, kaže:
„Samo me nemojte porediti sa Zoricom Brunclik! Ja nikome nisam postavljala nogu, već sam se najpoštenije izborila za svoje mesto pod zvezdama. Ne svetim se nikome, iako su mnogi zaslužili da im vratim istom merom. Znači, ja ne zloupotrebljavam politički angažman svog supruga. Narodu je dosta bila jedna Zorica Brunclik. Druga bi stvarno bila previše.“ („Profil“)
Ivica Dačić,
predsednik Glavnog odbora Socijalističke partije Srbije, na tribini svoje stranke u Subotici izjavio je da bi za Srbiju i njene građane bilo bolje da je Slobodan Milošević izgubio izbore 1991. godine: „Da se to dogodilo, mi bismo sada bili na vlasti i ne bismo bili krivi za sve.“
Miloš Šuković,
predsednik Odbora udruženja građevinara Crne Gore, kaže da je poseban problem u građevinarstvu radna snaga jer, „na gradilištima još samo nema
crnaca, jer bi se lako prepoznali“:
„Na gradilištima je najmanje Crnogoraca. Poznati smo po tome što bi svi
htjeli da živimo dobro, a da ne radimo. Zbog toga su gradilišta puna Rumuna, Mađara, Bugara, Makedonaca, a najviše je radne snage iz Srbije i Bosne. To nema nigdje u svijetu jer svaki radnik treba da bude evidentiran i plati
boravišnu taksu ili radnu dozvolu.“ („Vijesti“)
„Politika“
u članku „Delija živi kratko“, koji je posvećen „ugroženom muškom polu“,
upozorava:
„Jedan od razloga za kraći životni vek muškaraca leži u stereotipima moderne kulture i stvaranju takozvanog mačo delije koji se hrabro hvata u koštac sa svim problemima i teškoćama. Zato muškarci češće stradaju od bolesti izazvanih stresom i naročito od kardiovaskularnih oboljenja.
Pri tome ređe od žena idu kod lekara na redovnu kontrolu, izbegavaju da traže profesionalnu pomoć i sami sebi određuju terapiju, koja je najčešće neefikasna.“
Atila Kovač,
prvi čovek Gej centra i glavni i odgovorni urednik gej magazina „Dečko“:
„O tome ne mogu ništa da vam kažem, ali je izvesno da ćemo u Podgorici održati gej tribinu. Planiramo i još neke aktivnosti koje bi mogle zanimati tu populaciju u Crnoj Gori, ali o tom potom. Moram da naglasim da nam je Crna Gora zbog mnogo čega zanimljiva, a prevashodno zbog činjenice da se magazin ‘Dečko’ tamo fenomenalno prodaje.“ („Svet“)
Radoslav Komarčić,
„politički analitičar“, zamoljen da komentariše da li se u Hagu sudi Slobodanu Miloševiću ili njegovom dvojniku:.
„Veliki moćnici će sve učiniti da bi postigli svoj cilj. Njima se nije svidela dobra odbrana Miloševića, koja je u više navrata donela samo štete ovom sudu, pa su ga možda zbog toga jednostavno zamenili ‘igračem’ koji će da igra po njihovom. Moguće je i da se pravom Miloševiću drastično pogoršalo zdravstveno stanje, a ovaj proces je toliko važan da takva ‘sitnica’ poput zdravlja optuženog ne sme da ugrozi ‘suđenje veka’, kako ga je Zapad nazvao. Nije teško uočiti česte i ponekad baš duge prekide u suđenju. To može da izazove sumnju da se radi o prekidima koji su bili nužni za dodatne pripreme i uigravanje celog suđenja koje bi u tom slučaju poprimilo razmere dobro izrežirane predstave ili, bolje rečeno, cirkusa. To su, za probleme sa krvnim pritiskom, bili zaista suviše dugi prekidi.
Mnogo godina sam posmatrao tog čoveka, to mi je bila i profesionalna obaveza, tako da nema crte lica koju nisam dobro upamtio, a ni pokreta takođe. Dok me niste kontaktirali nisam ni obraćao pažnju na mogućnost postojanja dvojnika, ali sada mislim da Milošević ima savršenog dvojnika i da u Hagu nije pravi Sloba. Prvo što mi je upalo u oči jeste bujnija kosa ovog čoveka u Hagu. Drugo što je drugačije jeste kilaža, ali ona ne mora biti bitna za ovu priču. Što se tiče pokreta, skoro nikada se Sloba ne naslanja bočno na levu stranu, već isključivo na desnu. Sad u ovim prenosima vidim da se to promenilo. U samom njegovom glasu, međutim, nema nikakve razlike. Ne znam kako su to izveli. Osmeh mu je takođe identičan, ali ipak ima razlike kad je u pitanju mimika lica. Imam utisak da je dvojnik nešto smireniji i staloženiji, što su i mnogi novinari primetili pripisujući to umoru pravog Slobe. Još jedan sitan detalj može da ukaže na zamenu, a to je način kijanja, koji je strogo specifičan i koji se ne može ‘skinuti’ ni naučiti.“ („Zona sumraka“)
Petar Kapisoda,
govori o svojoj vezi sa Tijanom Stajšić:
„Mlade devojke lakše puštam u krevet nego u srce. Tikica je uspela da zaviri u njega. Ipak, još uvek razmišljam da li sam zaljubljen.“ („Svet“)
Nadica Svilar,
striptizeta koja nije uspela da smiri germanskog plejboja: „Priča o Lotaru Mateusu nije sporna! Danju inženjer, noću striptizeta!“
(„Svet“)
Goran Stojičević Karamela,
kao i uvek „bez dlake na jeziku“, priča o mutnim estradnim vodama i kaže: „Veliki deo estrade likuje što je Ceca u pritvoru. Jedino joj je Mira Škorić, pored mene, javno pružila podršku.“ („Svet“)
Jelena Radović,
rukometašica, pre tri godine izabrana za Mis šarma na izboru za najlepšu sportistkinju Evrope, na pitanje da li se muškarci plaše da joj priđu odgovara: „Kako ko. Moram da istaknem da su oni koji se nimalo ne ustručavaju Crnogorci, ili oženjeni tipovi, koji po godinama tate mogu da mi budu. Oni imaju najviše samopouzdanja. U Beogradu je sasvim normalno da mladim i atraktivnim devojkama prilaze znatno stariji muškarci.“ („Večernje novosti“)
Dušan Mihajlović,
ministar policije u Vladi Srbije, upitan da li je razmišljao o ostavci
zbog ubistva premijera Zorana Đinđića, odgovorio je:
„Posle ovog atentata razmišljao sam samo o tome kako da otkrijemo ubice premijera Đinđića. To je bio moj zadatak. Prema tome, to je sporedno pitanje. Najvažnije pitanje je bilo otkriti ubice i spasiti državu. Napuštanje tog mesta u tom trenutku bi bilo akt kukavičluka, a ne hrabrosti. To ne bi bio nikakav moralni čin, nego izdaja onoga što smo radili sa premijerom Đinđićem. A ako neko misli da može bolje da radi ovaj posao, pa to je jednostavna stvar i to nije nikakav problem. Podsetio bih vas, ako pravimo paralelu sa 11. septembrom: ko je u Americi podneo ostavku zbog 11. septembra?“ (B92)
Jovan Arežina,
direktor Studija B, slikovito obrazlaže loše stanje ove televizije:
„Studio B je ušao u trku pet minuta kasnije i to u pocepanim patikama i prljavom dresu.“ („Ekspres“)
Ljuba Tadić,
glumac i dobitnik priznanja za kulturu i stvaralaštvo, na dodeli nagrada fondacije „Braća Karić“ kaže: „Došao sam u godine kada više poznajem ljude na groblju nego sa ulice.“ („Ekspres“)
Kristijan Golubović,
na suđenju zbog iznude 10.000 maraka od Milorada Majkića: „Nisam ja imao potrebe da iznuđujem nekome pare! Toga dana sam u džepu imao 350.000 maraka i nikada ne bih usred bela dana iznuđivao pare. Postoji mnogo boljih načina kako se to radi.“ („Ekspres“)
Ovi salonski ultraši i naci-manekeni dali su svoj "patriotski" prilog mobilizaciji naciona i medijskoj ratnoj halabuci
Patrijarh Irinej, uručujući Velimiru Iliću Orden Svetog Stefana Prvovenčanog ("Blic")
Saopštenje SPO, "povodom državnih počasti uz koje je sahranjena udovica Josipa Broza Tita", u kome se traži od države da se oduži i supruzi Draže Mihajlovića ("Večernje novosti")
Aleksandar Vučić, lider SNS-a ("Alo")
Zorana Mihajlović, potpredsednica SNS-a ("Kurir")
Goran Ješić i ostali uhapšeni u Novom Sadu
Vučićevi politički zatvorenici Pretplati seArhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve