
Građevinarstvo
Kinezi koji su gradili srušeni soliter u Bangkoku, radili i na srušenoj nadstrešnici u Novom Sadu
Isti kineski izvođač stoji iza radova na srušenom soliteru u Bangkoku i rekonstrukcije železničke stanice u Novom Sadu
„Verovatnije je, iz perspektive onoga ko daje mandat, da Vlada ipak bude u punom kapacitetu i vremenu trajanja. Ali onda ne znam kako doći do rešenja“, kaže socijalista Branko Ružić za „Vreme“
Branko Ružić, potpredsednik Glavnog odbora Socijalističke partije Srbije, trenutno je privilegovan čovek. I dalje je deo vladajuće koalicije, ali svi ga znaju kao „disidenta“ koji može da se pojavi čak i na velikom protestu 15. marta, a da mu niko ne olupa jaja o glavu.
U razgovoru za „Vreme“, koje na kioske stiže u četvrtak (27. mart), Ružić upadljivo govori o „društvenom trenutku“ koji valja prepoznati. Situacija nije dobra ili možda on nema ružičaste naočare, kaže.
U razgovoru postaje jasno da od prelazne vlade, kako je traži opozicija, nema ništa. Studentima se, kaže, divi, ali misli da bi trebalo da popune političku prazninu i stvar dovedu do kraja institucionalno.
„Očekujem da se formira nova vlada pa bi bilo logično da studenti delegiraju grupu ljudi koja bi razgovarala o izbornim uslovima, medijima, stanju u pravosuđu, da o tome pričaju sa nadležnim ministarstvima. Da se kroz taj dijalog stanje primiri i dođe do izbornih uslova koji bi bili svima prihvatljivi“, kaže Ružić.
Nije prelazna, ali kao da jeste
Da je mudrosti, dodaje, novi mandatar bi bio neko ko ima autonomiju u odnosu na onoga ko ga predlaže – predsednika Aleksandra Vučića.
„Taj mandatar bi morao da ima jasan cilj i mandat – da javno kaže kako mu je zadatak da reši političku krizu na načine koje sam opisao. Da Vlada ne bude glomazna, da nema kvote zbog koalicionih partnera i da se svede na osnovna ministarstva. Samim tim bi ta Vlada bila ‘prelazna’“, dodaje Ružić.
A opet, „verovatnije je, iz perspektive onoga ko daje mandat, da Vlada ipak bude u punom kapacitetu i vremenu trajanja. Ali onda ne znam kako doći do rešenja mada ni to ne isključuje mogućnost dijaloga“.
Sa Ružićem smo pričali o tome da li je njegov nastup zapravo igra dobrog i lošeg policajca sa Ivicom Dačićem, da li u Srbiji imamo „pobunu bogatih“ kako kaže predsednik i ko je i zašto napravio Ćacilend u Pionirskom parku.
Ceo intervju sa Brankom Ružićem čitajte u novom broju „Vremena“ od četvrtka (27. mart) ili se pretplatite na štampano ili digitalno izdanje.
Isti kineski izvođač stoji iza radova na srušenom soliteru u Bangkoku i rekonstrukcije železničke stanice u Novom Sadu
Ruski operativci su navodno već stigli u Srbiju, dok američki FBI u odgovoru za „Vreme“ niti potvrđuje niti demantuje da je uključen u istragu huka i stampeda u Kralja Milana
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u ponedeljak (31. mart) da u sredu (2. april) počinju konsultacije o novoj Vladi i rekao da se pet ili šest lista prijavilo da dođe na razgovor
Povodom napada na dekanku niškog Filozofskog fakulteta Nataliju Jovanović i u znak podrške univerzitetskoj zajednici, protesti u Beogradu, Nišu, Novom Sadu i Kragujevcu
Članovi Saveta Univerziteta u Beogradu najoštrije osuđuju izjave nosilaca javnih funkcija kojima se poziva na hapšenje rektora tog Univerziteta Vladana Đokića, kao i neprimeren i socijalno neprihvatljiv pritisak na akademsku zajednicu
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve